Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. septembra 2015

Maďarsko: Parlament schválil zákony na zamedzenie prílevu migrantovVlak s vyše 500 migrantmi smerujúci z Budapešti do Šopronu zastavila polícia vo štvrtok 3. septembra 2015 popoludní v Bicske. Cudzinci kládli policajtom pasívny odpor, z čoho vzniklo niekoľko konfliktov. Vo dvoch prípadoch zasahovali ...Zdieľať
Vlak s vyše 500 migrantmi smerujúci z Budapešti do Šopronu zastavila polícia vo štvrtok 3. septembra 2015 popoludní v Bicske. Cudzinci kládli policajtom pasívny odpor, z čoho vzniklo niekoľko konfliktov. Vo dvoch prípadoch zasahovali lekári. Foto: TASR/Ladislav Vallach
Budapešť 4. septembra (TASR) - Maďarský parlament prijal dnes sériu zákonov zameraných na obmedzenie prílevu migrantov do krajiny. Nové právne normy okrem iného posilnia právomoci polície, stanovujú prísne tresty za nelegálne prekročenie štátnej hranice a na ich základe vytvoria pri hraniciach tranzitné zóny pre migrantov. Informovala o tom agentúra Reuters.


Maďarsko buduje na svojej hranici so Srbskom plot v snahe zastaviť príchod migrantov po tom, ako do krajiny v uplynulých mesiacoch prišli desaťtisíce utečencov, pochádzajúcich prevažne zo Sýrie či Afganistanu.

Nové zákony stanovujú, že prekročenie alebo poškodenie hraničného plota je trestným činom, pričom za nelegálne prekročenie hraníc bude možné udeliť trest do troch rokov väzenia.

Podľa schválených legislatívnych návrhov bude okrem toho možné podávať žiadosti o azyl na hraničných priechodoch, pričom ich vybavovanie bude môcť byť zrýchlené.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slováci môžu mať vyšší dôchodok, ak prekonajú strach z investovania
<< predchádzajúci článok
Pri dopravnej nehode pri Bzenove zomreli dve mladé dievčatá

Maďarsko: Parlament schválil zákony na zamedzenie prílevu migrantov - diskusné fórum čitateľov