22. augusta 2013

Madrid remizoval s Barcelonou 1:1

Neymar (11) dáva prémiový gól v drese Barcelony

Madrid 22. augusta (TASR) - Remízou 1:1 sa skončil prvý zápas finále španielskeho futbalového Superpohára medzi víťazom domáceho pohára Atleticom Madrid a majstrom FC Barcelona.

Domáci sa zásluhou novej akvizície Davida Villu ujali vedenia už v 12. minúte. Bol to jeho prvý gól za madridský klub a dosiahol ho práve proti súperovi, z ktorého v lete prestúpil do Atletica. Barcelone sa podarilo vyrovnať v 66. minúte premiérovým gólom v jej drese Brazílčana Neymara, ktorému poslal center krajan Dani Alves. Na ihrisko pritom prišiel len v 59. minúte, kedy vystriedal Pedra. Idol Barcelony Lionel Messi hral len prvý polčas, v druhom ho pre problémy s natiahnutým stehnom na ľavej nohe vymenil Fabregas.

Odveta v Barcelone je na programe 28. augusta.