22. februára 2013

Magdaléna Rybáriková v semifinále nestačila na Nemku Lisickú

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nasadená ako siedma prehrala v piatkovom stretnutí semifinále dvojhry na turnaji WTA US National Indoor Tennis Championships v americkom Memphise s trojkou tohto ...

rybarikova MEMPHIS 22. februára (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nasadená ako siedma prehrala v piatkovom stretnutí semifinále dvojhry na turnaji WTA US National Indoor Tennis Championships v americkom Memphise s trojkou tohto podujatia Sabine Lisickou z Nemecka v ich štvrtom dueli za 110 minút dvakrát 5:7.

Odnáša si 130 bodov do počítačového poradia, prémiu 10 725 dolárov a frustráciu z premrhanej šance. V prvom dejstve totiž viedla veľmi sľubne 5:2 s dvojitým brejkom, nezužitkovala jeden setbal.

V druhej časti mala náskok 2:0 aj 3:1, neskôr bola hore 5:4 a servis, ani v tomto prípade však nepremenila jeden setbal a rýchlo za to pykala.

Dvadsaťštyriročná držiteľka troch titulov z hlavnej profesionálnej úrovne Rybáriková teraz stojí proti o rok mladšej Lisickej, 40. v hodnotení (už bola aj na 12. mieste), vo vzájomnej bilancii 1:3. Semifinalistke Wimbledonu 2011 dosiaľ naposledy podľahla predvlani vo štvrťfinále na tráve v Birminghame (6:7 /1/, 4:6).

Nemka vtedy napokon získala primát, pričom vo finále zdolala Danielu Hantuchovú. V tom období ťahala sériu 11 úspechov. Lisická bude v sobotňajšom finále hrať s Novozélanďankou Marinou Erakovicou.

V tomto mesiaci má zverenkyňa Petra Hubera Rybáriková v singlových dueloch ukončených mečbalom lichotivú štatistiku 7:1. V halovom "hardovom" Paríži sa ako kvalifikantka prebojovala do osemfinálového 2. kola, v ktorom odstúpila za stavu 0:4 z duelu s Taliankou Sarou Erraniovou.

V semifinále do tohto týždňa naposledy bola vlani na prelome júla a augusta vo Washingtone a napokon sa tam radovala z celkového triumfu. Podľa nezáväzných predbežných prepočtov by sa k 25. februára mala posunúť približne na 52. priečke v počítačovom poradí.

Dvadsaťštyriročná piešťanská rodáčka Rybáriková, 59. v hodnotení (najvyššie bola na 40. pozícii), je víťazkou turnaja v Memphise zo sezóny 2011. Vlani už v 1. kole nestačila na Američanku Jamie Hamptonovú.

Paradoxom je fakt, že finalistka wimbeldonskej súťaže dievčat 2006 Rybáriková sa ako jediná z kvarteta Sloveniek nedostala 9. - 10. februára do akcie v Niši v rámci víťazstva 3:2 nad Srbkami vo štvrťfinálovom 1. kole svetovej skupiny Pohára federácie reprezentačných družstiev žien, ale tento týždeň sa jej darilo jednoznačne najviac z predmetnej štvorice. Dominika Cibulková a kvalifikantka Daniela Hantuchová sa v utorok lúčili v 1. kole hlavnej singlovej súťaže na oveľa významnejšom podujatí v Dubaji, Jana Čepelová ako kvalifikantka v pondelok v Memphise nestačila na švédsku obhajkyňu trofeje Sofiu Arvidssonovú.