Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

29. mája 2023

Majstri sveta aj nováčik medzi elitou, Slovensko spoznalo súperov na MS v hokeji 2024Slovenská hokejová reprezentácia by sa na budúcoročnom svetovom šampionáte mala predstaviť v základnej skupine v Ostrave a jej súpermi by mali byť výbery Kanady, Nemecka, Švédska, Lotyšska, Francúzska, ...Zdieľať
latvia_hockey_worlds_70488 676x451 29.5.2023 (SITA.sk) - Slovenská hokejová reprezentácia by sa na budúcoročnom svetovom šampionáte mala predstaviť v základnej skupine v Ostrave a jej súpermi by mali byť výbery Kanady, Nemecka, Švédska, Lotyšska, Francúzska, Kazachstanu a Poľska.

Viac o téme: MS v hokeji 2023


V porovnaní s MS 2023 by Slováci hrali opäť s Kanaďanmi, Lotyšmi aj Kazachmi. Uvedené vyplýva z rebríčka Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). V druhej skupine so sídlom Prahe by mali hrať Fíni, Američania, Švajčiari, domáci Česi, Dáni, Nóri, Rakúšania a Briti.

Zloženie skupín sa riadi rebríčkom IIHF, no organizátori každého šampionátu majú priestor na menšie zmeny, vymeniť môžu jednu či dve reprezentácie na rovnakej pozícii v skupine. Definitívnu podobu zloženia skupín by mali organizátori nasledujúceho šampionátu potvrdiť v najbližších hodinách či dňoch, česká strana však zatiaľ neavizovala prípadné zmeny.

MS v hokeji 2024 - zloženie základných skupín  • podľa rebríčka IIHF


Praha: Fínsko, USA, Švajčiarsko, Česko, Dánsko, Nórsko, Rakúsko, Veľká Británia

Ostrava: Kanada, Nemecko, Švédsko, Slovensko, Lotyšsko, Francúzsko, Kazachstan, Poľsko
Zdroj: SITA.sk - Majstri sveta aj nováčik medzi elitou, Slovensko spoznalo súperov na MS v hokeji 2024 © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Výsledky na MS v hokeji 2023 zosunuli Slovensko v rebríčku IIHF, priamo na olympiádu nás pustí vylúčenie Rusov
<< predchádzajúci článok
Kanaďania sú majstri sveta, v poslednej tretine finále MS v hokeji 2023 zlomili odpor Nemcov (video)