28. februára 2007

Majstrom sveta na bežkách prekvapivo biatlonista

Titul majstra sveta v pretekoch mužov na 15 km voľnou technikou s intervalovým štartom na 48. majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach v japonskom Sappore si prekvapujúco vybojoval ...

SAPPORO 28. februára (WEBNOVINY) - Titul majstra sveta v pretekoch mužov na 15 km voľnou technikou s intervalovým štartom na 48. majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach v japonskom Sappore si prekvapujúco vybojoval nórsky biatlonista Lars Berger. Dva sedemapolkilometrové okruhy zvládol za 35:50,0 min. O 35,8 s zaostal v lyžiarskom svete zatiaľ neznámy 19-ročný Bielorus Leonid Karnejenko, bronz si vybojoval Nemec Tobias Angerer, ktorý už zaostal o 52,4 s. Výsledky pretekov výrazne ovplyvnila prudká zmena počasia. Keď už bola polovica pretekárov na trati, prišla silná snehová búrka so silným vetrom a tak pretekári, ktorí mali vyššie štartové čísla, bežali v hustej chumelici v niekoľkocentimetrovej vrstve nového snehu. Na zmenu poveternostných podmienok doplatili aj slovenskí reprezentanti Martin Bajčičák s Ivanom Bátorym. Už po piatich kilometroch výrazne zaostávali, postupne sa prepadávali vo výsledkovej listine stále nižšie. Najlepší z kvarteta Slovákov v 119-člennom štartovom poli bol Michal Malák, ktorý aspoň úvodné kilometre stihol odbehnúť ešte pred príchodom búrky. Aj jemu to však stačilo iba na 45. miesto. Vekom ešte len junior 19-ročný Martin Otčenáš skončil 55., Ivana Bátoryho klasifikovali na 68. pozícii a Martinovi Bajčičákovi patrila vo výsledkovej listine 76. priečka.