Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

14. februára 2020

Manchester City porušil pravidlá finančnej fair-play a na dva roky prišiel o Ligu majstrovEurópska futbalová únia potrestala Manchester City dvojročným zákazom štartu v Lige majstrov a zároveň mu vymerala pokutu 30 miliónov eur. Dôvodom sú závažné ...Zdieľať
britain_soccer_premier_league_41535 218ab98d67d04172a0512daa6c36604c e1546785296936 676x481 14.2.2020  - Európska futbalová únia potrestala Manchester City dvojročným zákazom štartu v Lige majstrov a zároveň mu vymerala pokutu 30 miliónov eur. Dôvodom sú závažné porušenia pravidiel finančnej fair-play zo strany úradujúceho anglického šampióna.


Jeden z najlepších európskych klubov dlhodobo zavádzal o svojich príjmoch od hlavného sponzora Etihad. Predstavitelia Manchestru City podľa informácií z minulých rokov neposkytli reálne informácie o hodnote sponzorských kontraktov.

UEFA už v decembri 2018 uviedla, že zástupcovia klubu vedome konali v snahe zakryť či zamaskovať skutočný zdroj príjmov, aby navonok dodržali finančné pravidlá fair-play.

"Citizens" už v roku 2014 zaplatili pokutu za nedodržiavanie finančných pravidiel súvisiacich s nadmerným sponzorstvom, ktoré nebolo zakotvené v zmluvách. Vtedajší trest UEFA však nemal vplyv na účinkovanie tímu v Lige majstrov.

Klub však musel zaplatiť pokutu 60 miliónov eur a na súpisku pre LM mohol napísať iba 21 hráčov namiesto obligátneho počtu 25 futbalistov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Manchester City porušil pravidlá finančnej fair-play a na dva roky prišiel o Ligu majstrov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovan uspel v Nitre, Banská Bystrica zdolala v Tipsport lige Trenčín až po nájazdoch
<< predchádzajúci článok
Shiffrinová nebude súťažiť v Kranjskej Gore, jej návrat po smrti otca je naďalej nejasný

Manchester City porušil pravidlá finančnej fair-play a na dva roky prišiel o Ligu majstrov - diskusné fórum čitateľov