Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

26. februára 2020

Manchester City sa odvolal voči tvrdému trestu od UEFA, rozhodne športový arbitrážny súdVedenie anglického futbalového klubu Manchester City podalo odvolanie voči trestu od Európskej futbalovej ...Zdieľať
pep guardiola 676x427 26.2.2020 (Webnoviny.sk) - Vedenie anglického futbalového klubu Manchester City podalo odvolanie voči trestu od Európskej futbalovej únie (UEFA). Strešný orgán futbalu na starom kontinente potrestal "Citizens" zákazom štartu v Lige majstrov v nasledujúcich dvoch sezónach a zároveň mu vymeral pokutu 30 miliónov eur.

Zavádzal o svojich príjmoch


Dôvodom sú závažné porušenia pravidiel finančnej fair-play zo strany úradujúceho anglického šampióna. Jeden z najlepších európskych klubov dlhodobo zavádzal o svojich príjmoch od hlavného sponzora Etihad.

Manchester City sa rozhodol brániť prostredníctvom odvolania na Športový arbitrážny súd (CAS) vo švajčiarskom Lausanne. Predstavitelia anglického klubu podali potrebné dokumenty v poslednom možnom termíne - v pondelok 24. februára. "V tomto okamihu nedokážeme ani predpovedať, kedy by mohol padnúť verdikt," uvádza sa v stanovisku CAS.

Predstavitelia Manchestru City podľa informácií z minulých rokov neposkytli reálne informácie o hodnote sponzorských kontraktov. UEFA už v decembri 2018 uviedla, že zástupcovia klubu vedome konali v snahe zakryť či zamaskovať skutočný zdroj príjmov, aby navonok dodržali finančné pravidlá fair-play.

Trest nemal vplyv na účinkovanie v Lige majstrov


"Citizens" už v roku 2014 zaplatili pokutu za nedodržiavanie finančných pravidiel súvisiacich s nadmerným sponzorstvom, ktoré nebolo zakotvené v zmluvách. Vtedajší trest UEFA však nemal vplyv na účinkovanie tímu v Lige majstrov.

Klub však musel zaplatiť pokutu 60 miliónov eur a na súpisku pre LM mohol napísať iba 21 hráčov namiesto obligátneho počtu 25 futbalistov.

Manchester City sa v aktuálnej edícii LM prebojoval do osemfinále vyraďovacej časti, v prvom zápase v stredu večer nastúpi proti španielskemu Realu Madrid.


Zdroj: Webnoviny.sk - Manchester City sa odvolal voči tvrdému trestu od UEFA, rozhodne športový arbitrážny súd © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bočarnikov a Pavlovová ovládli superšprint na ME v biatlone, zo Slovákov najlepšie skončil Šima
<< predchádzajúci článok
Šarapovová ukončila kariéru, pre fanúšikov napísala emotívnu esej

Manchester City sa odvolal voči tvrdému trestu od UEFA, rozhodne športový arbitrážny súd - diskusné fórum čitateľov