28. októbra 2009

Marcel Hossa strelil dva góly, Riga však prehrala

Slovenský útočník Marcel Hossa si stále udržiava výbornú streleckú formu. V stredajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) CSKA Moskva - Dinamo Riga (5:3) strelil v 47. a 53. minúte druhý a ...

MOSKVA 28. októbra (WEBNOVINY) - Slovenský útočník Marcel Hossa si stále udržiava výbornú streleckú formu. V stredajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) CSKA Moskva - Dinamo Riga (5:3) strelil v 47. a 53. minúte druhý a tretí gól lotyšského tímu. V tabuľke kanonierov je druhý s 11 gólmi spoločne s Čechom Jaromírom Jágrom (Omsk) a Kirilom Knjazevom (Spartak Moskva), v kanadskom bodovaní mu patrí desiata priečka s 18 bodmi (11+7).

Ani Hossove dva góly však Rige nepomohli a v Bobrovovej divízii je stále posledná. V celej KHL má rižské mužstvo druhý najmenší počet bodov - iba 17. Do listiny strelcov sa v stredu zapísal aj Marek Zagrapan, ktorý v zápase Čerepovec - Ufa (1:7) strelil jediný gól domáceho mužstva a znížil na 1:3. K víťazstvu kazašskej Astany na ľade Mytišči 3:0 prispel aj slovenský obranca Peter Podhradský, ktorý strelil v 59. minúte tretí gól hostí.