06. februára 2007

Marcel Hossa v NHL 3. hviezdou zápasu, jeho gól však nestačil

V jedinom včerajšom zápase zámorskej NHL dokázal Detroit otočiť vývoj duelu s Rangers a z newyorskej Madison Square Garden si odviezol oba body. V domácom tíme strelil svoj tretí gól v sezóne ...

NEW YORK 6. februára (WEBNOVINY) - V jedinom včerajšom zápase zámorskej NHL dokázal Detroit otočiť vývoj duelu s Rangers a z newyorskej Madison Square Garden si odviezol oba body. V domácom tíme strelil svoj tretí gól v sezóne slovenský útočník Marcel Hossa, ktorý bol vyhlásený za tretiu hviezdu zápasu. Na tento duel nebudú v dobrom spomínať obaja brankári, pretože Henrik Lundqvist aj Dominik Hašek majú svoj podiel viny na inkasovaných góloch.

Skóre súboja otvoril už v 3. min Brendan Shanahan, ktorý nastúpil proti Detroitu po prvý raz od minuloročného prestupu. O trinásť sekúnd neskôr pridal druhý zásah domácich Michael Nylander, ktorý využil Hašekovu chybu pri rozohrávke za bránkou. Hosťom sa v 8. min podarilo znížiť vďaka gólu Dacjuka, no ešte v prvej tretine Marcel Hossa opäť získal pre „Jazdcov“ dvojgólový náskok. Mladší z bratov Hossovcov prekonal Hašeka v presilovke strelou zápästím z pravého kruhu. Ďalšie góly potom padali až v poslednej časti hry a na smútok domáceho obecenstva všetky do domácej siete. Českí útočníci Jiří Hudler a Róbert Lang pomerne poľahky zariadili vyrovnanie a sedem minút pred koncom Zetterberg v presilovke dokonal úplny obrat. „Čo sa dnes stalo? Môžem povedať, že toto bola moja najhoršia prvá tretina v tejto sezóne. Dúfam, že sa to už nebude opakovať. Moji spoluhráči však hrali fantasticky a nakoniec duel obrátili. Myslím si, že to psychicky pomôže celému tímu. Vieme totiž, že dokážeme zvrátiť aj nepriaznivý stav,“ vyjadril sa po stretnutí Dominik Hašek. Prehra na domácom ľade komplikuje Rangers boj o postup do play off. Tím z New Yorku je momentálne na 11. priečke vo Východnej konferencii a na boje o Stanley Cup stráca päť bodov.

Sumár:

New York Rangers - Detroit 3:4 (3:1, 0:0, 0:3)

Góly: 3. Shanahan (Cullen, Průcha), 3. Nylander (Straka, Rachůnek), 15. MARCEL HOSSA (Nylander, Rozsíval) - 8. Dacjuk (Zetterberg, Kronvall), 43. Hudler (Filppula, Lebda), 51. Lang (Cleary), 53. Zeterberg (Dacjuk). Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:20. Brankári: Lundqvist - Hašek. Diváci: 18 200