18. februára 2011

Marián Gáborík prispel gólom k výhre Rangers

Zo slovenských hokejistov, ktorí vo štvrtok zasiahli do bojov zámorskej kanadsko - americkej hokejovej NHL, si štatistiku v produktivite zlepšili dvaja bývalí hráči ...

gaborik Marián GáborikFoto: SITA/APNEW YORK 18. februára (WEBNOVINY) - Zo slovenských hokejistov, ktorí vo štvrtok zasiahli do bojov zámorskej kanadsko - americkej hokejovej NHL, si štatistiku v produktivite zlepšili dvaja bývalí hráči Trenčína. Kapitán Bostonu Zdeno Chára strávil na ľade New York Islanders takmer 22 minút a asistenciou na šiestom góle dovŕšil porážku "ostrovanov" 3:6. Pre 33-ročného najvyššieho obrancu NHL to bola už 21. asistencia a celkovo 31. úspešný zápis do kanadského bodovania (10 + 21). Ešte výraznejšie sa do histórie štvrtkových meraní síl zapísal 29-ročný útočník New York Rangers Marián Gáborík, ktorý v súboji s "kráľmi" z Los Angeles vsietil svoj 17. tohtosezónny gól a prispel tak k víťazstvu "jazdcov" 4:3 na vlastnom ľade, ale až po samostatných nájazdoch. Druhý najproduktívnejší Slovák v aktuálnej edícii NHL (17 gólov a 21 asistenciíí) strávil na ľade 19 minút, brankára Los Angeles ohrozil šiestimi strelami a po stretnutí ho vyhlásili za druhú hviezdu zápasu. Nedobre bude na tento súboj spomínať 33-ročný Banskobystričan Michal Handzuš, ktorý bol na ľade takmer plných 20 minút, no vo finálnej etape tohto dramatického duelu nepremenil samostatný nájazd.

Výsledky štvrtkových zápasov zámorskej kanadsko - americkej hokejovej NHL:

New York Islanders - Boston 3:6 (0:3, 2:3, 1:0) - Zdeno Chára (Boston) 0+1
New York Rangers - Los Angeles 4:3 po samostatných nájazdoch (0:1, 1:0, 2:2 - 0:0, 1:0) - Marián Gáborík (Rangers) 1+0
Tampa Bay - Detroit 2:6 (0:2, 2:2, 0:2)
Nashville - Vancouver 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)
Edmonton - Montreal 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Phoenix - Atlanta 4:3 (2:1, 2:2, 0:0)
San Jose - Washington 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)