03. mája 2012

Marián Gáborík prvou hviezdou zápasu, strelil víťazný gól

Oba stredajšie tretie zápasy 2. kola play-off zámorskej hokejovej súťaže NHL mali vyrovnaný priebeh a nepadlo v nich veľa gólov. New York Rangers zvíťazil na ľade Washingtonu najmä zásluhou ...

marian gaborik WASHINGTON 3. mája (WEBNOVINY) - Oba stredajšie tretie zápasy 2. kola play-off zámorskej hokejovej súťaže NHL mali vyrovnaný priebeh a nepadlo v nich veľa gólov. New York Rangers zvíťazil na ľade Washingtonu najmä zásluhou slovenského kanoniera Mariána Gáboríka.

Tridsaťročný trenčiansky rodák najprv prihral na gól Callahanovi a v 15. min predĺženia svojím druhým gólom v tohtosezónnych vyraďovacích bojoch rozhodol o víťazstve "jazdcov" 2:1. Newyorčania sa ujali v sérii hranej na štyri víťazstvá vedenia 2:1 na zápasy.

Gáboríka vyhlásili za prvú hviezdu duelu. V druhom stredajšom stretnutí zvíťazil Nashville doma nad Phoenixom 2:0, keď oba presné zásahy videli diváci v úvodnej desaťminútovke. Coyotes však vedú 2:1 na zápasy.

Výsledky stredajších zápasov:

Východná konferencia
Washington Capitals - New York Rangers 1:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:0, 0:1) - stav série 1:2
Góly: 32. Carlson (Siomin, Alzner) - 27. Callahan (Del Zotto, GÁBORÍK), 75. GÁBORÍK (Richards, Girardi)