26. októbra 2011

Marián Hossa s krásnym gólom zažiaril v Anaheime

Slovenský hokejový útočník Marián Hossa sa stal treťou hviezdou utorňajšieho duelu zámorskej NHL Chicago - Anaheim. Tridsaťdvaročný krídelník prispel k triumfu domáceho mužstva 3:2 ...

marian hossa NEW YORK 26. októbra (WEBNOVINY) - Slovenský hokejový útočník Marián Hossa sa stal treťou hviezdou utorňajšieho duelu zámorskej NHL Chicago - Anaheim.

Tridsaťdvaročný krídelník prispel k triumfu domáceho mužstva 3:2 po samostatných nájazdoch jedným gólom, keď v 31. min vyrovnával na 1:1.

Pre Mariána Hossu to bol už piaty presný zásah v tejto sezóne. V drese hostí odohral viac ako 31 minút obranca Ľubomír Višňovský, ani on však nedokázal zabrániť prehre svojho tímu.

V utorok sa predstavila aj ďalšia dvojica Slovákov. Obranca Andrej Sekera za Buffalo absolvoval takmer 20 minút, ale prezentoval sa len jednou strelou na bránku. Sabres prehrali v domácom prostredí s Tampou Bay 3:4.

Útočník Michal Handzuš sa na víťazstve San Jose nad Nashvillom nepodieľal gólom ani asistenciou, na brankára Niemiho vyslal dve strely a ďalšie dve strely súperov zblokoval.

Výsledky utorňajších duelov zámorskej hokejovej NHL:

Chicago - Anaheim 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0, 1:0) - Marián Hossa (Chicago) 1+0

Carolina - Ottawa 2:3 po sam. nájazdoch 2:3 (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0, 0:1)

Columbus - Detroit 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

New York Islanders - Pittsburgh 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Edmonton - Vancouver 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)

Phoenix - Dallas 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Los Angeles - New Jersey 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Nashville - San Jose 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Buffalo - Tampa Bay 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)