17. marca 2012

Marián Hossa skóroval proti Dallasu, Višňovský sa nepotešil

Z dvojice slovenských hokejistov, ktorá sa predstavila v piatkových stretnutiach zámorskej NHL, si body do hodnotenia produktivity zapísal Marián Hossa. Skúsený útočník Chicaga strelil na ...

marian hossa NEW YORK 17. marca (WEBNOVINY) - Z dvojice slovenských hokejistov, ktorá sa predstavila v piatkových stretnutiach zámorskej NHL, si body do hodnotenia produktivity zapísal Marián Hossa.

Skúsený útočník Chicaga strelil na začiatku tretej tretiny gól na 3:0 a prispel k víťazstvu "jastrabov" na ľade Dallasu 4:1. Pre 33-ročného krídelníka, ktorý sa stal aj treťou hviezdou zápasu, to bol 28. presný zásah v tejto sezóne a jubilejný 70. kanadský bod (28+42) a naďalej je tohtosezónnym lídrom produktivity spomedzi všetkých Slovákov v profilige.

Marián Hossa odohral 19:47 min a vyslal na bránku súpera štyri strely.

Chicago rozhodlo o svojom triumfe v úvodoch prvej a tretej časti. Už v 10. sekunde otvoril skóre duelu Bolland a gólovú poistku pridal v 102. sekunde Patrick Sharp. Marián Hossa v 33. sekunde III. tretiny zvýšil na 3:0 a v 105. sekunde tretej časti pridal Patrick Sharp ďalší gól. Čestný úspech Dallasu neskôr zaznamenal Jamie Benn. "V predchádzajúcich troch či štyroch dueloch sme mali slabý začiatok. Pred zápasom sme o tom v šatni hovorili a som rád, že výsledok sa dostavil okamžite," povedal po stretnutí tréner Chicaga Joel Quenneville.

Obranca Ľubomír Višňovský nemal dôvod na radosť, jeho Anaheim totiž v domácom prostredí nestačil na Los Angeles a prehral 2:4. Tridsaťpäťročný topoľčiansky rodák strávil na ľade 16:32 min, svoje osobné štatistiky si však nevylepšil.

Z piatich piatkových duelov NHL sa iba v jednom prípade neskončilo stretnutie v riadnom hracom čase. V zápase Ottawa - Montreal sa o triumf Senators postaral v predĺžení český zadák Filip Kuba. Pred Slovákom Petrom Budajom dostal v bránke Canadiens prednosť Carey Price. Edmonton v súboji dvoch kanadských tímov zdolal Calgary 3:1. Trénera Oilers Toma Renneyho však môže mrzieť zranenie draftovej jednotky z roku 2010 Taylora Halla, ktorý v jednom zo striedaní stratil stabilitu a inkasoval úder od obrancu Flames Coryho Saricha. Iba s pomocou zamieril otrasený Hall priamo do kabíny a do stretnutia už nezasiahol. Prvé informácie hovoria o otrase mozgu, viac ukážu sobotňajšie vyšetrenia.

Výsledky piatkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Ottawa - Montreal 2:1 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Dallas - Chicago 1:4 (0:2, 0:0, 1:2) - Marián Hossa (Chicago) 1+0 a stal sa treťou hviezdou zápasu

Winnipeg - Washington 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Edmonton - Calgary 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Anaheim - Los Angeles 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)