01. októbra 2013

Martin a Nitra zvíťazili v 7. kole extraligy až po predĺžení

Roman Tománek z Nitry sa teší z gólu

Roman Tománek z Nitry sa teší z gólu Foto: TASR/Henrich Mišovič

Nitra 1. októbra (TASR) - Nitra hrala hneď v úvode stretnutia dve presilovky, no bez gólového efektu. Domáci boli v ďalších minútach nebezpečnejší, niekoľkokrát musel Lašák predviesť svoj umenie, no ani hostia nezostali nič dlžní ofenzíve. V 16. minúte však predviedli Nitrania rýchlu akciu a po spolupráci Mila, Ručkaya a Nováka skóroval posledne menovaný. O 30 sekúnd však bolo vyrovnané, keď puk po strele obrancu Nemčíka prepadol Zimovi za brankovú čiaru - 1:1.

Do druhej tretiny nastúpili domáci opäť ofenzívne naladení, no koncovka im nevychádzala, navyše trenčianska defenzíva pracovala na čele s Lintnerom výborne. Diváci v strednej časti zápasu gól nevideli a tak sa išlo do tretej tretiny s očakávaním víťazného gólu.

V 45. minúte vystrelil od modrej čiary Milo a Kováčik doklepol puk do odkrytej časti brány - 2:1. O minútu však Trenčín vyrovnal na 2:2, keď Komínek využil nepozornosť nitrianskych obrancov a premenil nájazd z pravej strany. Nitra si v ďalšom priebehu vypracovala niekoľko výborných príležitostí na strelenie gólu, no Lašák bol vždy na mieste. Dve minúty pred koncom tretej tretiny si sadol na trestnú lavicu skúsený Trenčan Lintner, no napriek tomu sa bitka o víťazný gól preniesla do predĺženia.

Po 61 sekundách sa tešili domáci diváci, keď kanonier Tománek uzavrel stav stretnutia na 3:2 pre Nitru.

HK Nitra - Dukla Trenčín 3:2 pp (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 16. Novák, 45. Kováčik, 62. Tománek - 16. Nemčík, 46. Komínek. Rozhodovali: Müllner - Junek, Šefčík, vylúčení: 1:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1973 divákov

----------------

Martin 1. októbra (TASR) - Od začiatku sa hralo pod taktovkou hokejistov z Banskej Bystrice. Hostia sa často pokúšali o streľbu po pekných kombinačných akciách. Domácich však viackrát podržal brankár Šúrek, ktorý si poradil s pokusmi Kaduru v 5. a 7. minúte, ako aj so strelami Lampera a Kafku. Hráči Banskej Bystrice navyše mierili z dobrých pozícií viackrát vedľa bránky. Martinčania sa bránili len s vypätím všetkých síl a o útočnú hru sa pokúšali len sporadicky. Navyše boli často vylučovaní, ale hostia ani z presiloviek nič nevyťažili.

V 28. minúte zahrozili v početnej prevahe aj domáci, keď Themár opečiatkoval hornú žŕdku bránky hostí. Hra sa vyrovnala a do útoku sa viac púšťali martinskí hokejisti. Kalemba bol však na mieste pri strelách Cígera, Novotného i Themára. Zapotil sa aj pri pokuse Važana v 36. minúte, no už o dve minúty nato nestačil na umiestnenú strelu majstra sveta Petra Smreka, ktorý otvoril skore duelu. V závere druhej tretiny ešte pohrozil White, domáci Šúrek si však udržal čisté konto.

V úvode tretej tretiny domácich zaskočil vyrovnávajúci gól Chovana, ktorý takmer z bránkovej čiary prekvapil Šúreka. Vzápätí Markovič nepremenil sólo a Themárová strela následne skončila mimo. Hralo sa raz pred jednou, raz pred druhou bránkou. Ani jeden z gólmanov sa však už nenechal prekvapiť. Domáci Šúrek si poradil s pokusmi Kafku a Chovana, ten hosťujúci na druhej strane so šancou Themára. V 59. minúte pri poriadnom závare Chovan dvakrát netrafil odkrytú martinskú bránku, muselo sa predlžovať.

V predĺžení domáci po 59 sekundách využili presilovku 4 proti 3 a Pokrivčák zblízka rozhodol o cennom víťazstve a dvoch bodoch pre domácich.

MHC Mountfield Martin - HC'05 Banská Bystrica 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 38. Smrek, 62. Pokrivčák - 45. Chovan. Vylúčení: 4:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Gajan, Snášel, 2000 divákov