29. augusta 2011

Martin Vaculík druhý v 2. kole finále MS juniorov

Mladý 21-ročný slovenský reprezentant na plochej dráhe Martin Vaculík obsadil v poslednú augustovú nedeľu na druhej súťaži finálovej série majstrovstiev sveta speedway juniorov v dánskom meste ...

bez nazvu BRATISLAVA 29. augusta (WEBNOVINY) - Mladý 21-ročný slovenský reprezentant na plochej dráhe Martin Vaculík obsadil v poslednú augustovú nedeľu na druhej súťaži finálovej série majstrovstiev sveta speedway juniorov v dánskom meste Holsted výborne 2. miesto. V konkurencii 18 mladých jazdcov z ôsmich krajín víťazil Maciej Janowski z Poľska, ktorý vedie i priebežnú klasifikáciu MS juniorov 2011 pred Dennisom Anderssonom zo Švédska.

Práve D. Anderssonovi Martin Vaculík v dodatočnej jazde zobral v nedeľu v Dánsku strieborný veniec. Martin Vaculík je zatiaľ v sérii MS speedway na 4. mieste a na Darcyho Warda z Austrálie stráca iba tri body. Martin Vaculík si úspechom v Dánsku kompenzoval svoju neúčasť na 48. ročníku domácej Zlatej prilby SNP v Žarnovici, ktorú pri jeho neúčasti vyhral poľský jazdec Kamil Brzozowski. Seriál finálových bojov MS speedway juniorov pokračuje 1. októbra v Pardubiciach a vyvrcholí 4. záverečným kolom 9. októbra v Poľsku 9.10.2011.

Výsledky 2. kola MS speedway juniorov v dánskom meste Holsted (28. augusta):
1. Maciej Janowski (Poľ.) 12 bodov, 2. Martin Vaculík (SR) 11 + 3, 3. Dennis Andersson (Švéd.) 11 + 2 (o 2. a 3. mieste rozhodla dodatočná jazda, pozn.)