07. marca 2010

Martin Velits celkovo jedenásty na Okolo Murcie

Slovenský cyklista Martin Velits obsadil 11. miesto na kvalitne obsadených pretekoch Okolo Murcie, ktoré vyvrcholili záverečnou piatou etapou v ...

Martin Velits

MURCIA 7. marca (WEBNOVINY) - Slovenský cyklista Martin Velits obsadil 11. miesto na kvalitne obsadených pretekoch Okolo Murcie, ktoré vyvrcholili záverečnou piatou etapou v nedeľu. Úradujúci majster SR v službách tímu HTC - Columbia finišoval v nedeľu v hlavnom poli, v ktorom nechýbal nik z pretekárov z popredných priečok. Víťazom pretekov sa stal Velitsov tímový kolega František Raboň, ktorý uspel najmä prvenstvu v sobotňajšej časovke. Najväčšia postava pelotónu Lance Armstrong obsadil konečnú 7. priečku.

Výsledky - cyklistické preteky Okolo Murcie:
5. etapa (Murcia - Murcia, 121,1 km): 1. Theo Bos (Hol.) Cervello Test Team 2:43:45 h, 2. Graeme Brown (Austr.) Rabobank, 3. Daniel Schorn (Rak.) Team Netapp, 4. Valentin Iglinskij (Kazach.) Astana, 5. Henning Bommel (Nem.), 6. Russell Downing (V. Brit.) Team Sky, ... 62. Martin Velits (SR) HTC - Columbia, 65. Lance Armstrong (USA) Radioshack všetci čas ako víťaz

Konečné poradie po 5. etape: 1. František Raboň (ČR) HTC - Columbia 16:01:24 h, 2. Denis Meňšov (Rus.) Rabobank +38, 3. Bradley Wiggins (V. Brit.) Sky +53, 4. Andreas Klöden (Nem.) Radioshack +57, 5. Josep Jufre (Šp.) Astana +1:21, 6. Stef Clement (Hol.) Rabobank +1:23, 7. Lance Armstrong (USA) Radioshack +1:23, ... 11. Martin Velits (SR) HTC - Columbia +2:14