11. januára 2014

Martinovi a Kližanovi sa v kvalifikácii Australian Open nedarilo

Slovenský tenista Andrej Martin rovnako ako jeho krajan Martin Kližan skončil pred bránami hlavnej súťaže na úvodnom grandslame sezóny Australian Open v Melbourne. Vo finále kvalifikácie prehral ako ...

Bratislava 11. januára (TASR) - Slovenský tenista Andrej Martin rovnako ako jeho krajan Martin Kližan skončil pred bránami hlavnej súťaže na úvodnom grandslame sezóny Australian Open v Melbourne. Vo finále kvalifikácie prehral ako nasadená dvadsaťštvorka po tretí raz v kariére so štrnástkou "pavúka" Litovčanom Ricardasom Berankisom za rovnú hodinu hladko v dvoch setoch 3:6 a 1:6.

Andrej Martin Foto: TASR/Martin Baumann

Martin v prvom sete duelu s Berankisom síce dokázal vyrovnať z 0:3 na 3:3, no ďalšie tri hry sa stali korisťou súpera. Druhé dejstvo bolo už jasne v réžii Litovčana, ktorý premenil za stavu 5:1 pri podaní Martina hneď prvý mečbal.

Kližan možno do hlavnej súťaže ako lucky loser

Slovenský tenista Martin Kližan nepostúpil do hlavnej súťaže na úvodnom grandslame sezóny Australian Open v Melbourne. Vo finále kvalifikácie prehral ako nasadená dvojka so sedemnástkou "pavúka" Rakúšanom Dominicom Thiemom za 75 minút v dvoch setoch 2:6 a 5:7. Zverenec českého trénera Martina Damma ešte má 25-percentnú šancu dostať sa do hlavného pavúka ako "lucky loser" namiesto zraneného Španiela Nicolasa Almagra.
Martin Kližan Foto: TASR/Michal Svítok

Kližan mal v prvom sete za stavu 2:1 k dispozícii tri brejkbaly, ani jeden však nevyužil a v ďalšom priebehu dejstva už neuhral ani gem. Na začiatku druhého dejstva si slovenský daviscupový reprezentant po rýchlom brejku vybudoval náskok 3:1, no Thiem bleskovo vyrovnal na 3:3 a v koncovke slávil úspech. Za stavu 6:5 premenil pri vlastnom servise hneď prvý mečbal a vyrovnal vzájomnú bilanciu s Kližanom na 1:1. Talentovaný Rakúšan odplatil slovenskej dvojke vlaňajšiu prehru z antukového turnaja ATP v Kitzbüheli.

Lacko bude zrejme jediný zástupca

Jediným slovenským zástupcom v mužskom singli na úvodnom podujatí veľkej štvorky tak bude Lukáš Lacko, ktorý nastúpi v 1. kole proti trojnásobnému obhajcovi titulu Srbovi Novakovi Djokovičovi.