Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. marca 2012

Matovičovci si kladú podmienky pre podporu pravicovej vládyHoci Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti sa ešte nedostali do parlamentu, už teraz si kladú podmienky pre podporu potenciálnej stredo-pravej vlády. Líder hnutia Igor Matovič žiada ...Zdieľať
igor matovic BRATISLAVA 8. marca (WEBNOVINY) – Hoci Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti sa ešte nedostali do parlamentu, už teraz si kladú podmienky pre podporu potenciálnej stredo-pravej vlády.


Líder hnutia Igor Matovič žiada nulovú toleranciu voči korupcii a dôsledné vyšetrenie kauzy Gorila, dosadzovanie odborníkov namiesto straníckych nominantov, zásadné kroky na riešenie nezamestnanosti a rómskeho problému, ochranu pred rozdávaním maďarského štátneho občianstva na Slovensku, zrovnoprávnenie staro- a novodôchodcov a zvyšovanie všetkých dôchodkov o rovnakú sumu, nie o rovnaké percento.

Matovič žiada, aby sa uvedené body stali súčasťou Programového vyhlásenia vlády. "Bez podpory týchto našich priorít nemôže prípadná stredo-pravá koalícia počítať s našou podporou," povedal Matovič na tlačovej besede.

Matovič nekonkretizoval, aké opatrenia na podporu zamestnanosti či riešenie rómskeho problému by sa mali prijať. Poznamenal však, že ak by budúca vláda pristupovala ku kauzám, ako bol prenájom budovy pre daniarov v Košiciach alebo predaj platinových sitiek, rovnako ako terajšia, nebude za ňou stáť.

Nádej na vznik stredo-pravej koalície Matovič čerpá zo skutočnosti, že viac ako 30 percent voličov zatiaľ nie je rozhodnutých, koho budú voliť. „Títo ľudia dávajú nádej, že po voľbách existuje aj iné riešenie ako vláda Smeru-SD.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zastávku Zochova čoskoro poľudštia, čaká ju rekonštrukcia
<< predchádzajúci článok
Mimovládny projekt zaujal vyšehradských ministrov

Matovičovci si kladú podmienky pre podporu pravicovej vlády - diskusné fórum čitateľov