Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. novembra 2007

Maturant zastrelil riaditeľa školy, troch ľudí postrelilOsemnásťročný študent zastrelil v gymnáziu na juhu Fínska jedného človeka a troch postrelil. Následne sa zabarikádoval v budove školy, ktorú obkľúčila polícia. Pri streľbe údajne zahynul ...Zdieľať

HELSINKI 7. novembra (WEBNOVINY) - Osemnásťročný študent zastrelil v gymnáziu na juhu Fínska jedného človeka a troch postrelil. Následne sa zabarikádoval v budove školy, ktorú obkľúčila polícia. Pri streľbe údajne zahynul riaditeľ školy. Študent -maturant začal podľa dostupných správ strieľať počas hodiny v triede, po príchode polície strieľal aj na ňu. Incident sa stal v strednej škole Jokela v meste Tuusula, asi 50 kilometrov od Helsínk. Pri škole sú pristavené sanitky. Ako informoval policajný dôstojník Tero Haapala, polícia zatiaľ nemá situáciu pod kontrolou.

Gymnázium navštevuje asi 500 študentov vo veku od 12 do 18 rokov. Niektorým sa po začiatku streľby podarilo ujsť bez topánok a kabátov, mnohí sú však stále vnútri.

Fínska tlačová agentúra FNB informovala, že niekto s prezývkou Sturmgeist89 pred dvoma týždňami umiestnil na stránke You Tube správu, v ktorej hrozil masakrom práve v škole Jokela.

SITA/AP/AFP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
O pripravenosti na vstup do schengenu vo štvrtok v Bruseli
<< predchádzajúci článok
Náklady na lieky budú podľa MZ ďalej rásť

Maturant zastrelil riaditeľa školy, troch ľudí postrelil - diskusné fórum čitateľov