07. augusta 2011

ME v cross country horských cyklistov vyhrala Nórka

Majsterkou Európy v cross country horských cyklistov sa v kategórii ženy-elite stala na kontinentálnom šampionáte v slovenských Dohňanoch skúsená nórska pretekárka Gunn-Rita Dahleová-Flesjová. ...

cyklo DOHŇANY 7. augusta (WEBNOVINY) - Majsterkou Európy v cross country horských cyklistov sa v kategórii ženy-elite stala na kontinentálnom šampionáte v slovenských Dohňanoch skúsená nórska pretekárka Gunn-Rita Dahleová-Flesjová. Tridsaťosemročná rodáčka zo Stavangeru figurovala na čele od štartu až do cieľa a na svoje konto si pripísala už piatu zlatú medailu z ME. Okrem toho v minulosti získala najcennejší kov na OH 2004 v Aténach, štyrikrát si vybojovala titul majsterky sveta a je aj viacnásobnou víťazkou seriálu Svetového pohára či MS v cross country maratóne.

Nórka v cieli zdolala striebornú Poľku Maju Wloszcovskú o 33 s, bronz putuje do Slovinska zásluhou Tanje Zakeljovej. Veľmi dobrý výsledok dosiahla domáca pretekárka Janka Števková, ktorú klasifikovali na 17. pozícii. Jej osobným maximom však naďalej zostávajú 13. miesta z kontinentálnych šampionátov v rokoch 2007 a 2010.

"Som veľmi vyčerpaná. Škoda úvodu, hneď v prvom kole som musela bežať, urobila som v ňom dve chyby. V závere mi trochu chýbali sily. Na druhej strane som veľmi rada, že som skončila sedemnásta. Lepšie, ako by som nedokončila. Som spokojná, fanúšikovia tu v Dohňanoch boli úžasní. Mojím tajným cieľom bolo umiestnenie do dvadsiatej pozície. Problémy mi trochu robil vietor, možno ak by sa preteky šli ešte raz, vyhla by som sa niektorým chybám a skončila by som lepšie,“ uviedla bezprostredne po prejazde cieľom Janka Števková.

Ďalšia Slovenka v štartovom poli Elena Ondášová skončila na 44. mieste.

Výsledky:
Ženy - elite: 1. Gunn-Rita Dahleová-Flesjová (Nór.) 2. Maja Wloszcovská (Poľ.) +33 s, 3. Tanja Zakeljová (Slovin.) +58, 4. Irina Kalantievová (Rus.) +1:32 min, 5. Blajza Klemenčičová (Slovin.) +1:44, 6. Sabine Spetzová (Nem.) +2:00, 7. Elisabeth Öslová (Rak.) +2:20, 8. Sarah Kobová (Švaj.) +3:01, 9. Anja Gradlová (Nem.) +3:33, 10. Adelheid Morathová (Nem.) +3:46,... 17. Janka Števková +6:20, 44. Elena Ondášová (obe SR) -4 kolá.