Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. januára 2006

Mečiar ponúka 100-tisíc!Až 100-tisíc korún z vlastného vrecka dá Vladimír Mečiar tomu, kto ho privedie na stopu dôkazov potvrdzujúcich, že poslancov Karola Džupu a Eduarda Kolesára pri prechode z „košiara“ HZDS ku koalícii podplatili.Zdieľať
 Predseda ĽS-HZDS zaplatí za informácie o ich neúmernom majetkovom prírastku, ktorý nebudú vedieť vydokladovať. Mečiar tvrdí, že ho Džupa a Kolesár zradili. Stotisícovou odmenou chce vyvrátiť správy, podľa ktorých vraj o ich prechode dopredu vedel, a chcel tak podporiť prežitie koalície do jesenných volieb.                              

Stotisíc korún z vlastného vrecka prisľúbil predseda HZDS Vladimír Mečiar ako odmenu človeku, ktorý ho privedie na stopu nelegálneho prírastku majetku Karola Džupu a Eduarda Kolesára. Ide o poslancov NR SR, ktorí na jeseň minulého roku odišli z HZDS a podpísali zmluvu o spolupráci s poslaneckým klubom ANO. Prechod Džupu a Kolesára podľa neho „zaručene“ sprevádzali finančné machinácie, ktoré je však veľmi ťažké dokázať. Oznámil, že do desiatich dní bude v tejto veci vypovedať na polícii. Zatiaľ má len nepriame podozrenie, ale nie priamy dôkaz. „Je to absurdné a čudujem sa, že sa uchyľuje k takýmto metódam práce,“ vyhlásil Džupa. Vylúčil, že by za jeho rozhodnutím boli prisľuby výhod či iná forma korupcie. Rovnako poprel ponuky výhod za prechod ku koalícii jeho kolega Kolesár. „S tými pánmi som sa stretol až vtedy, keď mi prišli oznámiť, že chcú podpísať dohodu,“ povedal predseda poslaneckého klubu ANO Ľubomír Lintner. Informácie alebo indície o „finančných machiná- ciách“ v pozadí ich kroku nemá ani on.
Džupa predpokladá, že za Mečiarovými vyhláseniami je snaha pozdvihnúť upadajúce preferencie HZDS. Ako propagandistický ťah označil ponuku lídra HZDS aj politológ Grigorij Mesežnikov: „Domnievam sa, že Mečiar vie podstatne viac o pozadí prestupu Džupu a Kolesára, ako prezentuje, ale snaží sa vyvolať dojem, že o tom takmer nič nevie,“ dodal. Podľa neho však „je to ťah, ktorý je odsúdený na neúspech“: HZDS je v útlme, preferenčne je oslabené a neúspešne účinkovalo vo voľbách do orgánov VÚC. Za dôležitejšie považuje Mesežnikov ohlásenie Mečiara opäť sa aktívne zapájať do parlamentnej práce a vystupovať v médiách. „Jeho mediálna neprítomnosť bola jedným z dôvodov poklesu preferencií hnutia,“ tvrdí Mesežnikov a odvolaním sa na to, že značná časť voličov HZDS je fixovaná na osobu predsedu hnutia. Potvrdenie Mečiara vo funkcii volebného lídra HZDS, spojené s prezentáciou v médiách, vytvára určité šance, že sa táto situácia zmení, „nemyslím si však, že až natoľko, žeby sa zdvojnásobili preferencie HZDS“, dodal Mesežnikov. Preferencie HZDS sa pohybujú na úrovni 10 percent, Mečiar vyslovil predpoklad, že vo voľbách získajú 20 percent.

Prispeje Mečiarova výzva potopiť Eduarda Kolesára a Karola Džupu (vpravo)? Foto archív


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sofia žila v tieni bujarých osláv
<< predchádzajúci článok
Povaľovanie v Karibiku, to je vysnívaný víkend Slováka.

Mečiar ponúka 100-tisíc! - diskusné fórum čitateľov