Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. júla 2011

Medvedev prirovnal Arabskú jar k pádu Berlínskeho múruRuský prezident Dmitrij Medvedev v stredu prirovnal možné dopady aktuálneho diania v arabskom svete k pádu Berlínskeho múru a preto si situácia podľa neho vyžaduje uskutočnenie potrebných reforiem, ...Zdieľať
medvedev MOSKVA 15. júla (WEBNOVINY) - Ruský prezident Dmitrij Medvedev v stredu prirovnal možné dopady aktuálneho diania v arabskom svete k pádu Berlínskeho múru a preto si situácia podľa neho vyžaduje uskutočnenie potrebných reforiem, ktorými sa predíde nepokojom. Medvedev veľvyslancom prítomným v Moskve povedal, že takzvaná Arabská jar má historický charakter a "môže viesť k transformácií podobnej tej, ktorá sa odohrala v strednej Európe po páde múru".

"Udalosti v arabskom svete opäť raz dokazujú...., že sociálnoekonomické reformy berúce ohľad na záujmy čo najširšej väčšiny obyvateľov musia prísť v správnom čase," uviedol ruský prezident. Múr, ktorý rozdelil Berlín 45-kilometrovou bariérou na takmer 30 rokov, padol v novembri 1989. Okrem otvorenia hraníc však znamenal aj spustenie procesu zániku Sovietskeho zväzu, ktorý už na konci roka 1991 patril do histórie.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ceny ropy klesli, zlato zdraželo pre dlhovú krízu v eurozóne
<< predchádzajúci článok
USA stiahnu jadrové zbrane z Európy