Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

16. marca 2008

Medzinárodné divadlo Meteorit otvárajú BakchantkySlovenskí divadelníci sa rozrastajú o ďalšiu scénu - v Bratislave na Čulenovej ulici dnes otvoria Medzinárodné divadlo Meteorit.Zdieľať
Nové divadlo chce okrem uvádzania vlastných inscenácií poskytovať priestor aj pre hosťovania zahraničných divadiel, rôzne odborné workshopy a na prezentáciu tvorby mladých slovenských i zahraničných výtvarníkov. Meteorit pokrstí premiéra Euripidových Bakchantiek v réžii Róberta Csontosa. V tejto sezóne uvedie divadlo aj inscenáciu Sen noci svätojánskej, ktorá sa doteraz hrávala v bratislavskej A4 a s úspechom hosťovala aj v Poľsku, Estónsku, Maďarsku a v Česku.

Euripidove Bakchantky majú podtitul Strašne krutá komédia. Je to jediná zachovaná grécka tragédia, ktorá hovorí o Dionýzovi a prezentuje jeho zápas. O medzinárodných ambíciách divadla Meteorit svedčí aj medzinárodné obsadenie v inscenácii Bakchantky: Martina Sľúková (SR), Bet-Maj Sepja (SR), Janet Livingstone (USA), Pavlína Štorková (CZ), Václav Jiráček (CZ), Josef Wiesner (CZ), Lacyka Cmorej (SR), Yvan Martisch (SR) a Róbert Csontos (SR).

Medzinárodné divadlo Meteorit je organizátorom Medzinárodného divadelného festivalu Meteorit, ktorého 4. ročník sa uskutoční od 2. do 9. júna 2008 v Bratislave a v Kolárove.

Agentúra SITA čerpala informácie z internetovej stránky www.festivalmeteorit.com.

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Veľká noc je najvýznamnejším sviatkom kresťanského roka
<< predchádzajúci článok
Na Slovensku sú už dva kontajnery nedostupné medveďom