Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

04. októbra 2012

Menový fond je pripravený pomôcť Španielsku, Rajoy vraví nieMedzinárodný menový fond (MMF) je pripravený rôznymi cestami pomôcť Španielsku v prípade, že Madrid požiada o finančnú pomoc. Pre stredajšie vydanie francúzskeho denníka Le Figaro to ...Zdieľať
mariano rajoy PARÍŽ 4. októbra (WEBNOVINY) - Medzinárodný menový fond (MMF) je pripravený rôznymi cestami pomôcť Španielsku v prípade, že Madrid požiada o finančnú pomoc.


Pre stredajšie vydanie francúzskeho denníka Le Figaro to uviedla šéfka MMF Christine Lagardeová.

"Ak Španielsko prejaví záujem, mohli by sme pomôcť rôznymi spôsobmi, napríklad auditom a monitorovaním reforiem, na ktorých sa Madrid dohodol so svojimi európskymi partnermi, a to bez toho, aby sa MMF podieľal na financovaní," povedala Lagardeová s tým, že svoju úlohu by fond mohol zohrať aj pri financovaní.

Španielsky premiér Mariano Rajoy tento týždeň odmietol, žeby krajina plánovala v "bezprostredne blízkom čase" požiadať o finančnú pomoc. Podľa analytikov by Španielsko počas niekoľkých nasledujúcich dní malo požiadať o pomoc, aby stabilizovalo svoje verejné financie. Na otázku novinárov, či Madrid v bezprostredne krátkom čase požiada o finančnú pomoc, Rajoy odpovedal "nie", pričom neuviedol ďalšie podrobnosti.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čínski učitelia chceli dohnať učivo, žiaci zaplatili životom
<< predchádzajúci článok
Šokovaní policajti, vodička nafúkala vyše štyroch promile