15. októbra 2009

Mertiňák prehral vo štvrťfinále štvorhry v Šanghaji

Slovenský tenista Michal Mertiňák a Čech František Čermák prehrali vo štvrtkovom stretnutí štvrťfinále štvorhry na prestížnom turnaji ATP World Tour Masters 1000 v čínskom Šanghaji (dotácia 3 ...

ŠANGHAJ 15. októbra (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Michal Mertiňák a Čech František Čermák prehrali vo štvrtkovom stretnutí štvrťfinále štvorhry na prestížnom turnaji ATP World Tour Masters 1000 v čínskom Šanghaji (dotácia 3 240 000 USD, tvrdý povrch vonku) s takisto nenasadeným francúzskym párom Julien Benneteau, Jo-Wilfried Tsonga za 81 minút 6:3, 4:6, 7:10 (zápasový tajbrejk).

V úvodnom dejstve Mertiňák a Čermák až dvakrát zobrali súperom podanie, ale v druhom inkasovali hneď na úvod brejk a toto manko napokon už nezlikvidovali, hoci mali dovedna štyri šance. V rozuzlení vyrovnali z 1:3 na 3:3, ale od stavu 6:6 stratili tri body v rade (jeden minibrejk) a odvrátili len prvý z troch mečbalov, ktoré mali Benneteau a Tsonga k dispozícii. Zdolaní si odnášajú 180 bodov do príslušného svetového rebríčka ATP a spoločný šek na 19 450 USD.

Od nedele 30-ročný rodák z Považskej Bystrice Mertiňák (20. v dlhodobom renkingu) a jeho tradičný partner v tejto sezóne Čermák bojujú o právo účasti na koncoročnom "výberovom" šampionáte ATP World Tour Finals v londýnskej O2 Arene. Práve terajší neúspech ich môže v konečnom účtovaní veľmi mrzieť. Pred týmto podujatím totiž figurovali na poslednej 8. postupovej priečke v tohtoročnom bodovaní Doubles Team Rankings s náskokom 330 bodov pred deviatymi Mariuszom Fyrstenbergom a Marcinom Matkowským. Poliaci sa pritom vo štvrtok prebojovali cez favorizovaných amerických bratov Boba a Mika Bryanovcov do šanghajského semifinále, čo znamená, že už teraz stiahli 180 bodov zo spomenutého odstupu. Ak pôjdu do finále, priebežne predstihnú Mertiňáka s Čermákom o 90 bodov.

Štvorhra - štvrťfinále:
Julien Benneteau, Jo-Wilfried Tsonga (Fr.) - František Čermák, Michal Mertiňák (ČR/SR) 3:6, 6:4, 10:7 (zápasový tajbrejk) za 81 minút