25. septembra 2019

Messiho zranenie nie je vážne, Valverde: Striedal preventívne

Hráč Barcelony Arthur (vpravo) oslavuje s Lionelom Messim svoj gól v zápase 6. kola španielskej La Ligy FC Barcelona - Villarreal CF 24. septembra 2019 v Barcelone. Foto: TASR/AP
Barcelona 25. septembra (TASR) - Argentínsky futbalista Lionel Messi zažil smoliarsky návrat do základnej zostavy FC Barcelona. V zápase 6. kola španielskej La Ligy proti Villarrealu (2:1) nastúpil v otváracej jedenástke "blaugranas" prvýkrát od začiatku augusta, keď si poranil lýtko. Utorkový duel však nedohral pre svalové problémy na ľavej nohe. Podľa trénera Ernesta Valverdeho zranenie kapitána nie je vážne a striedal ho iba z preventívnych dôvodov.

Messi sa zranil už v prvom dejstve. V ňom sa najprv nechal ošetriť lekármi a polčas dokončil, napokon ho ale v prestávke musel nahradiť Ousmane Dembele. Ešte predtým stihol argentínsky útočník prihrať z rohu na gól Antoineho Griezmanna v 6. minúte. "Keď sa niečo stane Messimu, zdá sa, akoby sa zastavil celý svet," reagoval Valverde. "Vyzerá, že to nebude nič vážne, cíti iba menšiu bolesť v oblasti abduktoru. Striedal preventívne. Nechceme nijako riskovať," citovala trénera Barcelony agentúra AP.

Čerstvý šesťnásobný víťaz ankety Hráč roka podľa FIFA hral za Barcelonu už minulý týždeň v Lige majstrov na ihrisku Borussie Dortmund (0:0), vtedy však nastúpil až v druhom polčase.

Úradujúci španielsky majster je v tabuľke La Ligy na štvrtom mieste s 10 bodmi, na lídra Granadu stráca bod.

NHL: Faulk putuje z Caroliny do St. Louis, podpísal 7-ročný kontrakt