25. septembra 2019

Futbalisti FC Barcelona zvíťazili na Camp Nou nad Villarrealom

Hráč Barcelony Arthur (vpravo) oslavuje so spoluhráčmi svoj gól v zápase 6. kola španielskej La Ligy FC Barcelona - Villarreal CF 24. septembra 2019 v Barcelone. Foto: TASR/AP
Madrid 25. septembra (TASR) – Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v utorok v 6. kole La Ligy na Camp Nou 2:1 nad Villarrealom, ale prišli o kapitána Lionela Messiho. Ten sa zranil v prvom polčase a musel ho nahradiť Ousmane Dembele.

Argentínsky útočník sa len nedávno zotavil zo zranenia lýtka a proti Villarrealu nastúpil prvýkrát v základnej zostave. Prihral z rohu na gól Francúza Antoineho Griezmanna v 6. minúte. Druhý gól Kataláncov dal krásnou strelou Brazílčan Arthur. Hostia ešte do prestávky znížili, domáci ale tesné víťazstvo uhájili. V tabuľke sú na štvrtom mieste s 10 bodmi, na lídra Granadu strácajú bod.

Futbalisti Betisu Sevilla zdolali na domácej pôde Levante UD 3:1. Pod výhru "zeleno-bielych" sa výrazne podpísal najproduktívnejší strelec v doterajšom priebehu sezóny Loren, k trom zásahom z predchádzajúcich zápasov pridal ďalšie dva.

Futbalisti Granady pokračujú v zbieraní bodov v španielskej La lige. Po výhre nad Barcelonou ukoristili bod aj z ihriska Valladolidu, s ktorým remizovali 1:1 Nováčik najvyššej španielskej súťaže tak naďalej vedie tabuľku.