Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

02. apríla 2011

Mesto žiada ľudí, aby diviaky na sídlisku Hájik nekŕmiliŽilinská radnica žiada obyvateľov sídliska Hájik, aby diviaky, ktoré sa tam zatúlajú, nekŕmili a vyhýbali sa im. Mesto už kontaktovalo miestne poľovnícke združenie, to ...Zdieľať
bez nazvu Foto: Ilustračné foto SITA ŽILINA 2. apríla (WEBNOVINY) – Žilinská radnica žiada obyvateľov sídliska Hájik, aby diviaky, ktoré sa tam zatúlajú, nekŕmili a vyhýbali sa im. Mesto už kontaktovalo miestne poľovnícke združenie, to chce požiadať obvodný lesný úrad o udelenie výnimky na odlov premnoženej diviačej zveri. Žilinčanov zatiaľ prosia, aby v prípade opätovného zhliadnutia diviakov v ktorejkoľvek časti mesta ihneď volali mestskú políciu alebo poľovníkov. Podľa hovorcu mesta Pavla Čorbu mestskí policajti v decembri aj vo februári preverovali oznámenia obyvateľov sídliska o výskyte diviakov ohrozujúcich bezpečnosť a zdravie ľudí najmä na Petzvalovej ulici. „Bezprostredne na uvedené udalosti mestská polícia kontaktovala predsedu miestneho poľovníckeho združenia Miroslava Šošku, ktorého požiadala o zjednanie nápravy. Šoška uviedol, že o tejto problematike vedia, momentálne je premnožený stav diviakov, avšak poľovnícke združenie v zmysle zákona o poľovníctve nemôže toho času vykonávať odstrel diviaka,“ povedal Čorba.

Predseda poľovníckeho združenia však mestu prisľúbil, že sa stretne s predsedom Regionálnej rady Slovenského poľovníckeho zväzu a vedúcim pracovníkom Obvodného lesného úradu a požiada ich o udelenie výnimky na zvýšený odlov premnoženej diviačej zveri, ktorá pácha škody na súkromných pozemkoch. Podľa Šošku momentálny stav vzhľadom na kompetencie zákonov nemôže riešiť ani mestská polícia ani poľovnícke združenie, všetko teda bude záležať od rozhodnutia žilinského obvodného lesného úradu. Mestskí policajt je oprávnený použiť služobnú zbraň iba v prípade nutnej obrany a krajnej núdze. „V uvedenej veci nemôže byť použitá služobná zbraň na odplašenie diviakov, prípadne zastrelenie diviaka, ktorý by sa nachádzal v blízkosti obytnej zóny a neohrozoval žiadne životy ani zdravie občanov alebo by sa nejednalo o prípad krajnej núdze,“ dodal hovorca žilinskej radnice Pavol Čorba.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Javorový sirup patrí podľa vedcov k super potravinám
<< predchádzajúci článok
Bratislava hľadá nájomcov do stánkov na Letné trhy

Mesto žiada ľudí, aby diviaky na sídlisku Hájik nekŕmili - diskusné fórum čitateľov