19. novembra 2010

Meszároš strelil prvý gól v sezóne, v zápase padlo 15 gólov

Slovenský hokejový obranca Andrej Meszároš z Philadelphie sa tešil z prvého presného v sezóne i v drese Flyers, keď sa presadil vo štvrtkovom "divokom" stretnutí s Tampou Bay. ...

meszaros Foto: SITA/APNEW YORK 19. novembra (WEBNOVINY) - Slovenský hokejový obranca Andrej Meszároš z Philadelphie sa tešil z prvého presného v sezóne i v drese Flyers, keď sa presadil vo štvrtkovom "divokom" stretnutí s Tampou Bay. Meszároš strelil posledný gól svojho tímu, keď v 30. min upravoval na 7:5. Hostia z Tampy potom duel dokázali otočiť a napokon vyhrali v ofenzívnom predstavení, kde sa viac útočilo ako bránilo, 8:7. Bohatá na góly bola najmä prvá tretina, v ktorej sa skóre menilo deväťkrát. Hetrikom, druhým v sezóne, sa v zápase prezentoval Steven Stamkos z Tampy. Päť gólových prihrávok poslal jeho spoluhráč Martin St. Louis. Meszároš si v súboji pripísal do štatistík okrem asistencie aj dva plusové body, štyri strely na bránku a štyri trestné minúty.

Na trestnej lavici sedel aj druhý slovenský obranca, ktorý vo štvrtok zasiahol do hry. Zdeno Chára si štatistiky pri víťazstve Bostonu nad Floridou 4:0 bodovo nevylepšil, na svojom konte mal 1 strelu a jedno vylúčenie. Brankár Tuukka Rask vyhral v bránke Bostonu svoj prvý zápas v sezóne a hneď si pripísal aj shutout. V Bruins sa v dobrej forme prezentoval najmä Milan Lucic, autor čistého hetriku.