19. septembra 2015

Michalovce vyhrali v Trnave, Ružomberok doma zdolal Zlaté Moravce

Na snímke vpravo hráč Trnavy Haris Harba a hráč Michaloviec Akaki Khubutia v zápase 9. kola jesennej časti futbalovej Fortuna ligy FC Spartak Trnava - MFK Michalovce v Trnave v sobotu 19. septembra 2015 . Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Trnava 19. septembra (TASR) - Domáci z úvodných troch rohových kopov nič nevyťažili a prvou strelou ohrozil brankára Kelemena až v 9. minúte Mikovič po prihrávke Harbu. Hostia hrozili cez hrotového Nworaha, s ktorým mali trnavskí stopéri, hlavne Nikolič a Godál, chvíľami plné ruky práce. V 25. minúte najskôr vyrazil brankár Kelemen strelu Harbu na bočnú sieť, potom sa z protiútoku dostal cez trnavskú obranu Danko a sám pred Kamenárom s prehľadom skóroval. Hostia po góle ožili a otraseným domácim nedovolili dostať sa do zakončenia, i keď v závere polčasu prišiel na ihrisko Depretris.

Trnavčania sa v 2. polčase všemožne snažili o vyrovnanie, ale proti dobre fungujúcej prevažne legionárskej obrane hostí s brankárom Kelemenom sa im to nepodarilo, i keď príležitostí mali niekoľko. Strela Haliloviča i Janečku letela nad, rovnako ako hlavička Schranza, v 67. minúte Kelemen vyrazil gólovú strelu Haliloviča a 10 minút pred koncom nevedeli spartakovci dosiahnuť gól ani zo skrumáže, keď najskôr Majtán a vzápätí ani Halilovič neprestrelili obranu hostí. Šesť minút pred koncom v dobrej pozícii prestrelil opäť Halilovič. Hostia v 2. polčase vystrelili iba v 57. minúte Koscelníkom, jeho jedovatú strelu však brankár Kamenár vyboxoval. Trnavčania tak v prvom vzájomnom stretnutí s nováčikom z Michaloviec ťahali nakoniec za kratší koniec a prekvapujúco, ale zaslúžene prehrali.
Spartak Trnava - MFK Zemplín Mihalovce 0:1 (0:1)
Gól:
25. Danko. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Godál, Čonka - Danko. 7050 divákov.

Zostavy a striedania:
Spartak Trnava:
Kamenár – Janečka, Nikolič, Godál, Čonka – Majtán, Baéz (74. Casado), Halilovič, Hanzel (38. Depetris, 57. Schranz) – Harba, Mikovič.

MFK Zemplín Michalovce: Kelemen – Perez, Chubutija, De Marko, Šimčák - Sedlák - Koscelník (82. Kerič), Danko (70. Grič), Turík, Kunca - Nworah (61. Hamuľák)

Povedali po zápase
Ivan Hucko, tréner Trnavy:
"Sme sklamaní, bez gólov sa nedá vyhrávať. Prespali sme prvý polčas a v druhom napriek snahe to už nešlo. Výsledkom je naša prehra."
František Šturma, trémer Michaloviec: "Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, vedeli sme, kde má súper silné a kde slabé stránky. Chceli sme hrať na kontry, jedna nám vyšla a mohli sme dať aj druhý gól. To sa nám nepodarilo, napriek tomu patrí vďaka mojim chlapcom, ktorí získali dôležité tri body."

MFK Ružomberok - ViOn Zlaté Moravce 5:2

Ružomberok 19. septembra (TASR) - Napĺňala sa len úvodná minúta a Jakubko po ružomberskom rohovom kope mohol otvoriť skóre, avšak zblízka hlavou tesne minul cieľ. Potom sa pred bránami dlho nič nedialo, hra sa odvíjala len medzi šestnástkami. Až prišla 24. min. a Kružliak hlavou do siete usmernil Ďubekov priamy kop. O tri minúty neskôr na 2:0 zvýšil Jakubko, keď profitoval z Lovásovej prihrávky. V 30. min. mal kontaktný gól na kopačke Tawamba, ale zblízka prestrelil bránu. V 40. min. sa do domáceho „veľkého vápna“ rútil Krznarič, no skvele ho stopol Rosa.

Druhé dejstvo otvoril faul Brazílčana De Souzu na Jakubka v pokutovom území a Ďubek z penalty zvýšil na 3:0. V 51. min. sa zoči – voči brankárovi ViOnu presadil Lovás – 4:0. Liptáci potom hrali v pohode, no 66. min. trošku zabudli na zadné dvierka a Tawamba znížil. V 74. min. Faško umiestnenou strelou spoza šestnástky rozvlnil šibenicu – 5:1. V 79. min. sa na Tofiloského rútil Tawamba a bola z toho žltá karta pre brankára Ružomberka a pokutový kop pre ViOn, ktorý sám faulovaný hráč bezpečne premenil a uzavrel na konečných 5:2.
MFK Ružomberok - ViOn Zlaté Moravce 5:2 (2:0)
24. Kružliak, 28. Jakubko, 47. Ďubek (z 11 m), 51. Lovás, 74. Faško – 66. a 83. Tawamba (druhý z 11 m). ŽK: Jakubko, Tofiloski - Majkič, Krznarič, De Souza, Pintér, Burič. Rozhodoval: Valášek – 1732 divákov.