Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. októbra 2006

Miera medziročnej inflácie v EÚ v septembri poklesla na 1,9 %Medziročná miera inflácie Európskej únie (EÚ) klesla v septembri na 1,9 % z augustovej úrovne 2,3 %, informoval európsky štatistický úrad Eurostat. Medzimesačne sa harmonizovaný index ...Zdieľať

BRATISLAVA 17. októbra (WEBNOVINY) - Medziročná miera inflácie Európskej únie (EÚ) klesla v septembri na 1,9 % z augustovej úrovne 2,3 %, informoval európsky štatistický úrad Eurostat. Medzimesačne sa harmonizovaný index spotrebiteľských cien (HICP) v EÚ nezmenil. Ako ďalej vyplýva z údajov Eurostatu, medziročný rast cien v SR, ktorý z augustovej úrovne 5 % spomalil na 4,5 %, bol v septembri tretím najrýchlejším v EÚ, vyššiu mieru medziročnej inflácie zaznamenali len Lotyšsko a Maďarsko, v oboch sa HICP zvýšil o 5,9 %. Medzimesačne však HICP na Slovensku klesol o 0,2 %.

Miera medziročnej inflácie v eurozóne sa znížila na 1,7 % z augustových 2,3 %. V medzimesačnom porovnaní zostal HICP dvanásťčlenného zoskupenia krajín s jednotnou menou euro nezmenený. Vysokú mieru medziročnej inflácie okrem Slovenska, Lotyšska a Maďarska vykázali aj Estónsko, na úrovni 3,8 %, a Litva, vo výške 3,3 %. Naopak najpomalšie rástli ceny vo Fínsku, kde sa HICP zvýšil len o 0,8 %, v Nemecku stúpol o 1 % a vo Švédsku o 1,2 %.

SITA,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Aj muž môže mať oba chromozómy "ixové"
<< predchádzajúci článok
Pokračuje pojednávanie v prípade vyvraždenia Kurdov

Miera medziročnej inflácie v EÚ v septembri poklesla na 1,9 % - diskusné fórum čitateľov