Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

24. novembra 2010

Mihál chce otvoriť diskusiu o financovaní ciest z 2. pilieraMinister práce, sociálnych vecí a rodiny Jozef Mihál chce otvoriť diskusiu o možnosti využitia prostriedkov z druhého dôchodkového piliera na výstavbu ...Zdieľať
dialnica Ilustračné foto: SITA/Rastislav OvšonkaBRATISLAVA 24. novembra (WEBNOVINY) - Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Jozef Mihál chce otvoriť diskusiu o možnosti využitia prostriedkov z druhého dôchodkového piliera na výstavbu cestnej infraštruktúry. Ak na to bude priestor, tak už na štvrtkovom rokovaní koaličnej rady, povedal v stredu po rokovaní vlády. Podľa neho by takéto riešenie bolo výhodné pre štát, ako aj pre sporiteľov. Tí by totiž podľa neho mali garantovaný výnos a štát zase zdroje na výstavbu. "Toto je príklad toho, keď víťazmi sú všetci, preto chceme do toho ísť,“ povedal Mihál.

Minister dopravy Ján Figeľ sa diskusii o možnosti financovania výstavby diaľnic a ciest z dôchodkových úspor nebráni. "Slovenský dôchodkový pilier je už dnes v miliardových hodnotách, preto úvaha o jeho účasti v týchto projektoch je logická,“ konštatoval po rokovaní kabinetu. Ak by však tieto zdroje pomohli, tak podľa Figeľa skôr v doplnkovom menšom rozsahu. "Ale nevylučujem, že by mohli byť zaujímavé v horizonte niekoľkých ďalších rokov, pretože samotná výstavba je téma dlhodobá,“ tvrdí Figeľ.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Neskoršie ozdravenie verejných financií by malo tvrdší dopad
<< predchádzajúci článok
Medvedev viní zo stagnácie Ruska stranu Putina

Mihál chce otvoriť diskusiu o financovaní ciest z 2. piliera - diskusné fórum čitateľov