Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

10. októbra 2009

Mikroblogovacia sieť Twitter bude aj v ďalších jazykochMikroblogovacia a sociálna sieť Twitter plánuje ponúknuť svoju webovú stránku aj v iných jazykoch ako v angličtine a japončine. Populárna sieť v súčasnosti hľadá dobrovoľníkov a ...Zdieľať
BRATISLAVA 10. októbra (WEBNOVINY) - Mikroblogovacia a sociálna sieť Twitter plánuje ponúknuť svoju webovú stránku aj v iných jazykoch ako v angličtine a japončine. Populárna sieť v súčasnosti hľadá dobrovoľníkov a dobrovoľníčky na preklad do francúzskeho, nemeckého, talianskeho a španielskeho jazyka. Informoval o tom spoluzakladateľ sociálnej a mikroblogovacej siete Biz Stone. "Sme nadšení, že viac ľudí bude môcť používať Twitter vo svojom rodnom jazyku," uviedol s tým, že neskôr ponúknu ďalšie jazyky.


Twitter ponúka od roku 2006 možnosť písať krátke správy, maximálne so 140 znakmi, a zdieľať ich s ďalšími ľuďmi používajúcimi túto mikroblogovaciu sieť. Počet používateľov a používateliek vraj dosiahol 50 miliónov, vrátane mnohých celebrít, významných osobností ako americký prezident Barack Obama, ale aj organizácií, ako je americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA).

SITA/AFP

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Ľudia píšu operu prostredníctvom siete Twitter (11. 8. 2009)
 Twitter prestal fungovať po útoku hackerov (6. 8. 2009)
 Sociálna sieť Twitter sa dostala do slovníka (7. 7. 2009)nasledujúci článok >>
Misia mesačnej sondy bola úspešná
<< predchádzajúci článok
Oznámili 8 krátkych dokumentov bojujúcich o nomináciu na Oscara