Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. júna 2013

Minister Ján Richter opísal haváriu, nebol pripútanýMinister práce a sociálnych vecí Ján Richter počas utorkovej nehody nebol pripútaný ...Zdieľať
minister jan richter po nehode Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter na prvej TB po dopravnej nehode. Foto: SITA/Jozef Jakubčo


BRATISLAVA 14. júna (WEBNOVINY) - Minister práce a sociálnych vecí Ján Richter počas utorkovej nehody nebol pripútaný bezpečnostnými pásmi.

"Priznám sa, nikdy som nebol pripútaný ako minister, pokiaľ som sedával vzadu. Už asi budem," uviedol počas krátkeho brífingu v Univerzitnej nemocnici Bratislava.

Z nemocnice by ho podľa neho mali pustiť budúci týždeň. "Začne sa druhá časť, rehabilitácia, ktorú po istých skúsenostiach s kolenom, vnímam minimálne takú dôležitú ako prvú časť," povedal.

Prvýkrát sa s oporou postavil na nohy vo štvrtok.

V utorok o 10:30 minister odchádzal zo svojho domu do Bratislavy. "Boli otázky, prečo som bol v tom čase doma. Zariaďoval som takú rodinnú záležitosť skrz vnučky," uviedol Richter.

Na ceste do Bratislavy podľa neho auto vbehlo do búrkovej oblasti. "Nasledoval šmyk a vzhľadom na väčšiu mláku vody auto smerovalo do poľa," tvrdí šéf rezortu práce. Ako tvrdí, nebol v bezvedomí a všetko si pamätá. "Viem, že sme sa prevrátili a možno bolo šťastie, že okolo prechádzala sanitka a bol tam relatívne rýchlo lekár," povedal. Podľa jeho vlastného pocitu išlo auto rýchlosťou asi 100 kilometrov za hodinu.


Ministra práce, sociálnych vecí a rodiny museli v utorok 11. júna večer operovať. Zákrok si vyžiadalo jeho zranenie chrbtice, ktoré utrpel pri utorkovej dopravnej nehode. Ako v stredu informovala hovorkyňa nemocnice Petra Stano Maťašovská, operácia mala štandardný priebeh, pacientov stav bol uspokojivý, bol stabilizovaný a pri vedomí.

Vládne vozidlo, v ktorom sa viezol minister Richter, smerovalo v utorok 11. júna z Nitry do Bratislavy a na ceste R1 pri Pate v okrese Galanta za silnej búrky a hustého dažďa vyletelo mimo cestu. V aute sa zranil minister aj jeho vodič. Oboch následne previezli do ružinovskej nemocnice.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bulharskú tajnú službu povedie kontroverzný mediálny magnát
<< predchádzajúci článok
Na hraniciach s Poľskom zaistili colníci 3 500 cigariet