Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. augusta 2006

Minister Maďarič sa stretol s evanjelickým biskupom FilomMinister kultúry SR Marek Maďarič sa dnes po prvýkrát stretol s predsedníctvom Evanjelickej cirkvi Augsburského vyznania na Slovensku (ECAV). Agentúru SITA o tom informovala tajomníčka pre mediálnu ...Zdieľať

BRATISLAVA 1. augusta (WEBNOVINY) - Minister kultúry SR Marek Maďarič sa dnes po prvýkrát stretol s predsedníctvom Evanjelickej cirkvi Augsburského vyznania na Slovensku (ECAV). Agentúru SITA o tom informovala tajomníčka pre mediálnu komunikáciu Generálneho biskupského úradu Evanjelickej cirkvi Augsburského vyznania na Slovensku Eva Bombová.

Biskup Július Filo vyjadril presvedčenie, že cirkvi chcú s ministerstvom spolupracovať na tvorbe kultúrnych hodnôt zo svojich duchovných koreňov na Slovensku a ministerstvo kultúry je priestorom na čo najkonkrétnejšiu spoluprácu cirkví a štátu. Vyjadril ochotu Evanjelickej cirkvi na Slovensku pomáhať ministrovi Maďaričovi v rámci svojich možností v jeho činnosti.

Minister Maďarič podčiarkol, že má na spolupráci s cirkvami veľký záujem, záleží mu na tom, aby bola štandardná a ešte lepšia ako doposiaľ a vníma dôležitosť spolupráce s dvoma najväčšími cirkvami, ale rovnako s ostatnými cirkvami. Minister Maďarič uviedol, že Smer-SD chce mať s cirkvami dobré vzťahy, lebo vysoké percento členov Smeru-SD patrí do kresťanských cirkví.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Program vlády je podľa prezidenta sociálne náročný
<< predchádzajúci článok
Ozbrojený lupič vylúpil banku v Dúbravke