Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. októbra 2019

Ministerka D. Saková otvorila krajskú hasičskú súťaž vo vyslobodzovaníNa snímke v strede ministerka vnútra SR Denisa Saková počas otváracieho ceremoniálu VII. ročníka Krajskej súťaže vo vyslobodzovaní osôb z havarovaných vozidiel v Trnave v stredu 9. októbra 2019.Zdieľať
Na snímke v strede ministerka vnútra SR Denisa Saková počas otváracieho ceremoniálu VII. ročníka Krajskej súťaže vo vyslobodzovaní osôb z havarovaných vozidiel v Trnave v stredu 9. októbra 2019. Foto: TASR - Lukáš Grinaj
Trnava 9. októbra (TASR) – Ministerka vnútra SR Denisa Saková (Smer-SD) otvorila v stredu v Trnave 7. ročník Krajskej súťaže vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel. Podľa riaditeľa Krajského riaditeľstva (KR) Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) SR v Trnave Vojtecha Valkoviča sa na súťaži zúčastňuje sedem družstiev okresných riaditeľstiev HaZZ a dve družstvá z partnerského Juhomoravského kraja. Prvenstvo obhajuje družstvo z Galanty.


Na podujatí sa zúčastnil aj prezident HaZZ Pavol Nereča, generálny sekretár Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Vendelín Horváth a ďalší hostia. Ministerka na otvorení vo svojom príhovore ocenila prácu hasičov. "Byť hasičom je o vnútornej motivácii chcieť pomáhať," povedala. Podľa jej slov nie je na Slovensku výnimkou, keď na jednej stanici slúžia dedo, otec i syn, hasičstvo sa posúva v rodinách z generácie na generáciu. Rezort, ako doplnila Saková, v tomto roku v rámci zlepšovania podmienok práce poskytol každému z krajských riaditeľstiev HaZZ sanitku s vyškoleným personálom, ktorá sa pri zásahoch stará o príslušníkov hasičského zboru. "Tak tomu bolo i pri nedávnom veľkom požiari skladu chemikálií priamo v Trnave, keď boli k dispozícii trnavská i bratislavská sanitka. Monitorovali zdravotný stav zasahujúcich profesionálov i dobrovoľných hasičov, či neprišlo k nadýchaniu splodín a podobne," uviedla.

Na utorkovej súťaži o Pohár župana Trnavského samosprávneho kraja bojujú družstvá okresných riaditeľstiev HaZZ zo Skalice, Dunajskej Stredy, Senice, Nitry, Galanty, Trnavy, Piešťan a moravských Boskovíc a Rosíc. Majú pripravené rôzne scenáre dopravných nehôd, témy si vylosovali krátko pred otvorením súťaže. Na vyslobodenie zranenej osoby používajú príslušníci reálnu hasičskú techniku a vecné prostriedky ako počas bežného zásahu pri dopravnej nehode. Časový limit súťažných družstiev je 15 minút. Na odbornosť a profesionalitu hasičov dozerajú rozhodcovia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NAŽIVO po rokovaní vlády: Brífingy
<< predchádzajúci článok
Zákon proti praniu špinavých peňazí rozširuje okruh povinných osôb

Ministerka D. Saková otvorila krajskú hasičskú súťaž vo vyslobodzovaní - diskusné fórum čitateľov