Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

12. júla 2021

Ministerstvo kultúry doposiaľ umelcom vyplatilo na COVID dotáciách viac ako dva milióny eurRezort kultúry doposiaľ vyplatil prostredníctvom COVID dotácií fyzickým osobám z oblasti kultúry a kreatívneho priemyslu viac ako dva milióny eur. V tlačovej správe o tom informovalaZdieľať
gettyimages 1269725926 676x451 12.7.2021 (Webnoviny.sk) - Rezort kultúry doposiaľ vyplatil prostredníctvom COVID dotácií fyzickým osobám z oblasti kultúry a kreatívneho priemyslu viac ako dva milióny eur. V tlačovej správe o tom informovala Zuzana Viciaňová, hovorkyňa Ministerstva kultúry SR (MK SR).


Rezort upozorňuje, že v stredu 30. júna uzavrel ďalšiu výzvu v rámci balíka pandemickej finančnej pomoci, ktorú poskytuje samotné ministerstvo.

„COVIDové dotácie boli tentokrát určené pre umelcov v slobodnom povolaní a živnostníkov v technických a obslužných profesiách dlhodobo pôsobiacich v kultúre a kreatívnom priemysle. Výzva bola postavená na princípe adresnosti, jasných pravidiel a administratívnej jednoduchosti,“ upozorňuje Viciaňová.

O dotáciu MK SR úspešne požiadali napríklad Ernest Šarközi a Silvia Šarköziová z kapely Cigánski diabli, speváci Samuel Tomeček či Jozef Ráž, herci Daniela Kuffelová či Nela Pocisková, umeleckí rezbári Vincent a Ľubomír Bandúrovci či filmový producent a režisér Ľubomír Slivka.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo kultúry doposiaľ umelcom vyplatilo na COVID dotáciách viac ako dva milióny eur © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Väčšina návštevníkov festivalu Pohoda bola zaočkovaná proti COVID-19, vykonalo sa vyše dvetisíc testov
<< predchádzajúci článok
Krásne finalistky Miss Slovensko 2021 čaká o necelý mesiac finále. ,,Je to skvelý tím,“ hovorí riaditeľ Michael Kováčik

Ministerstvo kultúry doposiaľ umelcom vyplatilo na COVID dotáciách viac ako dva milióny eur - diskusné fórum čitateľov