Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. februára 2007

Ministestvo práce chce pomôcť zdravotne postihnutýmMinisterstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR pripravuje návrh zákona o kompenzácii sociálnych dôsledkov ťažkého zdravotného postihnutia (ŤZP). Ako vyplýva zo zverejnenej predbežnej ...Zdieľať

BRATISLAVA 15. februára (WEBNOVINY) - Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR pripravuje návrh zákona o kompenzácii sociálnych dôsledkov ťažkého zdravotného postihnutia (ŤZP). Ako vyplýva zo zverejnenej predbežnej informácie o pripravovanom návrhu zákona, predpis by mal novým spôsobom upraviť niektoré formy kompenzácií, formy vykonávania osobnej asistencie, ako aj podmienky poskytovania peňažného príspevku za opatrovanie. Výška peňažného príspevku na kompenzáciu by sa mala v návrhu stanoviť v percentách alebo v násobkoch sumy životného minima s možnosťou valorizácie. Návrh zákona, ktorý by mal zvýšiť výdavky štátu na túto oblasť, plánuje rezort predložiť na rokovanie vlády v júli tohto roka.

V júli by sa mal na rokovaní kabinetu objaviť aj návrh zákona o sociálnych službách. Tento zákon by mal stanoviť podmienky poskytovania a financovania sociálnych služieb, upraviť previazanosť sociálnych služieb a zdravotníckej starostlivosti, vymedziť akreditáciu sociálnych služieb, ako aj vzdelávanie zamestnancov pracujúcich v tejto oblasti. Pripravovaný zákon má reagovať na "nepriaznivý demografický vývoj, starnutie populácie a predlžovanie veku dožitia a s tým súvisiace problémy zabezpečenia dlhodobej sociálno-zdravotnej starostlivosti o starších ľudí". Ministerstvo práce a sociálnych vecí predpokladá, že tento zákon spôsobí navýšenie verejných výdavkov na sféru sociálnych služieb približne o 20 %.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenskí výrobcovia si opäť môžu uplatniť colné suspenzie
<< predchádzajúci článok
Vlani Maďarsko navštívilo 45 941 slovenských turistov