Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. februára 2007

Hreha je za mimosúdne dohody, ak sú výhodnejšieVedenie Slovenskej televízie (STV) považuje za vhodnejšie mimosúdne dohody s bývalými zamestnancami STV ako platenie veľkých súm za odstupné a penále. "V tomto duchu dostali právnici pokyn, aby ...Zdieľať

BRATISLAVA 14. februára (WEBNOVINY) - Vedenie Slovenskej televízie (STV) považuje za vhodnejšie mimosúdne dohody s bývalými zamestnancami STV ako platenie veľkých súm za odstupné a penále. "V tomto duchu dostali právnici pokyn, aby mi pripravili úvodné rozhodnutie," povedal pre médiá počas rokovania Rady STV generálny riaditeľ televízie Radim Hreha. Podľa Hrehu televízia ponúkla v prvej várke na odporúčanie jej právnikov dohodu ôsmim bývalým zamestnancom. Je medzi nimi aj manželka programového riaditeľa a štatutárneho zástupcu STV Romana Liptáka, Narcis Liptáková. Hreha ubezpečil, že Lipták ho informoval, že jeden zo sporov sa týka aj jeho manželky a do rozhodovania o tejto veci nezasahoval. "Je absolútne mimo hru," konštatoval Hreha.

Vedenie STV zatiaľ uzavrelo tri mimosúdne dohody, budúci týždeň plánuje ďalšie. Mimosúdne vyrovnanie predstavuje odstupné vo výške ich platu za 9 až 12 mesiacov. Mimosúdne dohody sa pritom týkajú len sporov medzi STV a jej bývalými zamestnancami, ktoré vznikli po januári 2003. STV v súčasnosti vedie vyše 60 sporov s bývalými zamestnancami, z nich asi polovica sa týka hromadného prepúšťania z roku 2003, kedy z STV prepustili vyše 1 100 zamestnancov.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko uspeje v Európe, ak podporí vedu a vzdelanie
<< predchádzajúci článok
EP obviňuje 13 krajín z tajnej spolupráce so CIA