Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. decembra 2009

Minulý týždeň 31 nových prípadov chrípky A(H1N1)Tridsaťjeden prípadov pandemickej chrípky A(H1N1) bolo potvrdených v predposlednom tohtoročnom týždni. Od začiatku pandémie tak zdravotníci na Slovensku potvrdili 986 ochorení. Najviac prípadov - ...Zdieľať
BRATISLAVA 28. decembra (WEBNOVINY) - Tridsaťjeden prípadov pandemickej chrípky A(H1N1) bolo potvrdených v predposlednom tohtoročnom týždni. Od začiatku pandémie tak zdravotníci na Slovensku potvrdili 986 ochorení. Najviac prípadov - 431 bolo zaznamenaných v Bratislavskom a 148 v Nitrianskom kraji. "V minulom 52. kalendárnom týždni pokračovala v Slovenskej republike distribúcia pandemickej vakcíny Panenza. Prostredníctvom určených lekárov zdravotníckych lôžkových zariadení a polikliník pokračuje očkovanie zdravotníckych pracovníkov," informoval hlavný hygienik Ivan Rovný.


Minulý týždeň hlásili regionálne úrady verejného zdravotníctva 13 prípadov ťažkých akútnych respiračných ochorení s pneumóniou, ktoré si vyžiadali hospitalizáciu. Od 3. novembra, odkedy platí povinnosť hlásiť takéto ochorenia, bolo do 24. decembra zaznamenaných 271 prípadov ťažkých akútnych respiračných ochorení s pneumóniou. "Ochorenia boli hlásené zo všetkých krajov," uviedol Rovný. Podľa neho zatiaľ virologicky vyšetrili 105 prípadov. Z toho u 84 prípadov sa zistil pandemický vírus A(H1N1). Najviac z pozitívnych prípadov bolo v Nitrianskom a v Banskobystrickom kraji - po 17. Nasleduje Prešovský so 14, Bratislavský s 10, Trenčiansky s 9, Trnavský s ôsmimi, Žilinský s piatimi a Košický kraj so štyrmi zisteniami pandemického vírusu A(H1N1).

Na Slovensku doteraz evidujú 32 úmrtí osôb, u ktorých bol izolovaný pandemický vírus A(H1N1). Všetci boli vo veku od 15 do 64 rokov. Najviac - štyri úmrtia odborníci evidujú v okrese Bardejov. Po dva prípady boli zaznamenané v okresoch Banská Bystrica, Poprad, Trnava, Nitra, Veľký Krtíš a Senica, po jednom v okresoch Bratislava, Komárno, Topoľčany, Žilina, Prievidza, Dolný Kubín, Lučenec, Poltár, Košice, Michalovce, Stará Ľubovňa, Svidník, Trebišov, Šaľa, Vranov nad Topľou a v okrese Kežmarok.

V 52. kalendárnom týždni bolo hlásených 34 784 akútnych respiračných ochorení. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom klesla chorobnosť o 26 %. Najvyššia chorobnosť bola zaznamenaná v skupine detí do päť rokov. Priebeh ochorení bol komplikovaný u 701 osôb. "Najviac bolo hlásených sinusitíd - 375. Zvyšné komplikácie predstavovali pneumónie - 162 a zápaly ucha - 164," uviedol Rovný. Chrípku alebo chrípke podobné ochorenia zaznamenali zdravotníci v v 4 975 prípadoch, čo je pokles chorobnosti o 36,5 %.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
PAŠKA: Získali sme späť dôveru našich priateľov
<< predchádzajúci článok
Košičania môžu silvestrovať tradične na ulici

Minulý týždeň 31 nových prípadov chrípky A(H1N1) - diskusné fórum čitateľov