Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. júna 2021

Minulý týždeň zahynulo na slovenských cestách až päť motorkárov, polícia žiada vodičov o opatrnosťMinulý týždeň prišlo pri dopravných nehodách o život sedem osôb, piati z nich boliZdieľať
22.6.2021 (Webnoviny.sk) - Minulý týždeň prišlo pri dopravných nehodách o život sedem osôb, piati z nich boli motocyklisti.


Informovala o tom hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová s tým, že polícia v tejto súvislosti odporúča motorkárom dodržiavať maximálnu povolenú rýchlosť, nepreceňovať schopnosti a počítať s chybami ostatných účastníkov cestnej premávky.

Odporúčania pre motorkárov


„Aj keď ste na hlavnej ceste, dbajte na zvýšenú opatrnosť pri prejazde križovatkami," povedala Bárdyová a dodala, že predbiehať by motorkári mali len v úsekoch, kde je to povolené a hlavne bezpečné. Samozrejmosťou má byť nekonzumácia alkoholu a návykových látok.

„Počas jazdy používajte ochrannú prilbu určenú pre motocyklistov a bezpečnostnú výstroj," zdôraznila hovorkyňa.

Odstup pri predbiehaní


Ostatní vodiči by podľa polície mali napríklad udržiavať dostatočný bočný odstup pri predbiehaní motorkárov.

„Vyvarujte sa náhlemu prudkému brzdeniu v čase, keď za vami ide motocyklista," povedala Bárdyová. Dodala, že polícia v tejto súvislosti vykonáva rôzne dopravno-bezpečnostné akcie zamerané aj na motocyklistov, ktoré sú spojené s osvetou o bezpečnom správaní na cestách.


Zdroj: Webnoviny.sk - Minulý týždeň zahynulo na slovenských cestách až päť motorkárov, polícia žiada vodičov o opatrnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fico chce iniciovať ďalšiu mimoriadnu schôdzu, jediným bodom programu bude štátna korupcia
<< predchádzajúci článok
Remišová chce zjednodušiť eurofondy, sľubuje menej byrokracie a viac transparentnosti (video)

Minulý týždeň zahynulo na slovenských cestách až päť motorkárov, polícia žiada vodičov o opatrnosť - diskusné fórum čitateľov