Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. augusta 2007

Mladého prekladateľa Harryho Pottera nepotrestajúFrancúzskeho tínedžera, ktorého zatkli v súvislosti s publikovaním vlastného kompletného prekladu posledného dielu Harryho Pottera na internete úrady nepotrestajú. Rozhodnutie nezažalovať ho za ...Zdieľať

BRATISLAVA 13. augusta (WEBNOVINY) - Francúzskeho tínedžera, ktorého zatkli v súvislosti s publikovaním vlastného kompletného prekladu posledného dielu Harryho Pottera na internete úrady nepotrestajú. Rozhodnutie nezažalovať ho za vzniknuté škody prišlo s požehnaním autorky románu J. K. Rowling. Informácie zverejnilo francúzske vydavateľstvo Gallimard. "Náš cieľ sa nikdy nedotýkal financií. Chceli sme iba chrániť autorské práva," uviedla hovorkyňa spoločnosti pre internetovú stránku BBC.

Oficiálny francúzsky preklad knihy Harry Potter and the Deathly Hallows má vyjsť 26. októbra. Šestnásťročného mladíka z mesta Aix-en-Provence zatkli minulý týždeň. Na polícii uviedol, že nikdy nechcel takýmto spôsobom zarobiť peniaze. Jeho preklad sa objavil iba niekoľko dní po oficiálnom vydaní knihy 21. júla. Vydavateľstvo Gallimard vyhlásilo, že na skutočnosť ich upozornila francúzska protipirátska jednotka, ktorá neautorizovaný preklad zbadala na organizovaných internetových sieťach, špecializujúcich sa na publikovanie pirátskych prekladov kníh. Vyšetrovateľov zaskočila aj takmer profesionálna kvalita práce chlapca.

Siedme pokračovanie dobrodružstiev kúzelníckeho učňa sa stalo najrýchlejšie predávajúcou sa knihou histórie. V priebehu prvých 24 hodín, od začiatku predaja anglických kópií, si knihu kúpilo takmer jedenásť miliónov ľudí.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Za oslobodením zdravotníkov z Líbye nie je predaj zbraní
<< predchádzajúci článok
Najvytrvalejší revolucionár - Fidel Castro

Mladého prekladateľa Harryho Pottera nepotrestajú - diskusné fórum čitateľov