15. augusta 2014

Mladí slovenskí hokejisti podľahli Rusom, skončili poslední

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov prehrali aj vo svojom záverečnom štvrtom vystúpení v rámci medzinárodného podujatia - Memoriál Ivana Hlinku. V piatkovom zápase o konečné ...

mladi slovenski hokejisti prehrali so svajciarskom 13 PIEŠŤANY/BŘECLAV 15. augusta (WEBNOVINY) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov prehrali aj vo svojom záverečnom štvrtom vystúpení v rámci medzinárodného podujatia - Memoriál Ivana Hlinku. V piatkovom zápase o konečné siedme miesto podľahli ruským rovesníkom v Piešťanoch 2:5, hoci po dvoch tretinách prehrávali len 2:3.

Zo zverencov trénera Antona Bartánusa skórovali Radovan Bondra a Michal Roman. Pre reprezentantov "zbornej" to bol prvý úspech na turnaji.

"Chlapcom ťažko vidieť do hláv. V tomto zápase sme úplne 'odišli'. Aj keď sme predchádzajúce tri duely prehrali, aspoň sme bojovali a vzdorovali. Proti Rusku sme hrali bez srdca. Musíme sa naučiť hrať celých šesťdesiat minút a hlavne víťaziť," cituje hockeyslovakia.sk slová Antona Bartánusa.

Prvým finalistom turnaja sa stala Kanada, ktorá zdolala v zámorskom derby Spojené štáty americké jednoznačne 11:5.

Výsledky piatkových stretnutí na Memoriáli Ivana Hlinku 2014 hokejových reprezentácií chlapcov do 18 rokov:

PIEŠŤANY

semifinále:
Kanada - USA 11:5 (3:1, 5:2, 3:2)

o 7. miesto:
Slovensko - Rusko 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
Góly: 12. R. Bondra (P. Horváth), 10. M. Roman (M. Hecl) - 5. Kaprizov (Jemec, Bannikov), 19. Jemec (Karnauchov, Žukenov), 28. Kaprizov (Žukenov), 49. Ivaňuženkov (Biakin, Bočkarov), 53. Biakin (Bočkarov, Karnauchov)