09. augusta 2009

Mladí slovenskí hokejisti skončili na turnaji v Púchove tretí

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov prehrala vo svojom nedeľňajšom záverečnom vystúpení na turnaji U20 Summer Hockey Challenge v Púchove s rovesníkmi z Fínska 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)a skončila na ...

PÚCHOV 9. augusta (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov prehrala vo svojom nedeľňajšom záverečnom vystúpení na turnaji U20 Summer Hockey Challenge v Púchove s rovesníkmi z Fínska 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)a skončila na celkovom treťom mieste medzi piatimi mužstvami.

"Severania" sa dostali do vedenia v záverečnej minúte prvej tretiny, keď vylúčenie Gašparoviča potrestal už po ôsmich sekundách Vatanen. Po príchode zo šatní stačilo Maneliusovi 28 sekúnd na zvýšenie náskoku Fínov a v v 25. minúte upravil už na trojgólový rozdiel Tuominen.

Slováci sa presadili až po polovici zápasu, keď v rozpätí 36 sekúnd znížili Bakoš a Hudáček (ten dokonca v oslabení). Zároveň to boli jediné dve strely domácich na bránku Ortia v druhej tretine.
Záverečné dejstvo opäť patrilo hráčom "Suomi". Najprv Vatanen a potom opäť z presilovky Sointu definitívne poslali zverencov Štefana Mikeša do kolien.
Víťazmi podujatia U20 Summer Hockey Challenge v Púchove sa bez prehry stali Česi práve pred nedeľňajšími premožiteľmi Slovákov Fínmi.

Slovensko "20" - Fínsko "20" 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)
Góly: 32. M. Bakoš (A. Šťastný, Rais), 33. L. Hudáček (A. Šťastný) - 20. a 51. Vatanen, 21. Manelius, 25. Tuominen, 54. Sointu
Vylúčení: 11:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Grečko, Ország - Gajan, Orolin
Zostava SR "20": Čiliak - Jankovič, Slimák, Rais, Jaborník, Vojsovič, Šiška, T. Devečka - Vandas, L. Hudáček, Ján Sýkora - Gašparovič, Grošaft, M. Bakoš - Uhnák, Mlynarovič, Lisoň - Daniška, A. Šťastný, Šišovský