09. júla 2016

Mladí volejbalisti stratili nádej na postup na ME

Slovenskí volejbaloví reprezentanti do 20 rokov prehrali v Minsku na turnaji 3. kola kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2016 aj druhý zápas a stratili šancu ...

Ilustračné foto Foto: TASR/Martin Baumann
Minsk 9. júla (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti do 20 rokov prehrali v Minsku na turnaji 3. kola kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2016 aj druhý zápas a stratili šancu kvalifikovať sa na šampionát do Bulharska.

V súboji s domácim Bieloruskom vyrovnali zverenci Ivana Hiadlovského skóre z 0:2 na 2:2 na sety a v tajbrejku viedli už 11:9, ale obrat napokon nedokončili. V tabuľke sú Slováci po dvoch dňoch na poslednom štvrtom mieste s jedným bodom a turnaj dokončia v nedeľu o 15.00 SELČ súbojom s vedúcim Českom, ktoré zatiaľ v Minsku nestratilo ani set.

3. kolo kvalifikácie ME do 20 rokov mužov - Minsk (Biel.)

I-skupina:

Slovensko - Bielorusko 2:3 (-22, -22, 20, 17, -12)
122 minút, rozhodovali: Seifried (Slovin.) a Bátkaiová-Katonová (Maď.), 550 divákov.

SR: Ľ. Horváth 3, Jančura 4, Pokopec 16, J. Petráš 4, Firkaľ 22, J. Kováč 15, liberá Jakubík a Kyšeľa (Š. Kozák 16). Tréner: I. Hiadlovský.
Bielorusko: Kapylou 15, Škredau 6, Kubar 23, Papeka 7, Miniankou 8, Cjuškevič 2, libero Lazuka (Abramenka 4, Šmat 0, Rak 1, Lauruška 1, Chmialeuski 0). Tréner: U. Majsievič.