04. júna 2014

Modrí Draci Košice získali premiérový extraligový titul

Na snímke radosť majstrov - ŠKP Modrí Draci Košice-Staré mesto.

Na snímke radosť majstrov - ŠKP Modrí Draci Košice-Staré mesto. Foto: TASR/Milan Kapusta
Košice 4. júna (TASR) - Vodní pólisti ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto zvíťazili pred vlastným publikom v šiestom finálovom stretnutí Pharma Group extraligy nad Slávia UK Bratislava 9:6. Košičania pod vedením talianskej trénerky Cinzie Ragusovej v sérii hranej na štyri víťazstva triumfovali 4:2 a získali svoj premiérový titul.

Domáci hráči zaznamenali dobrý vstup do stretnutia a už v 3. minúte viedli po úspešnom realizovaní 5m hodu Molnára 2:0. O minútu neskôr kontroval Nedbal, ale Košičania si udržali dvojgólové vedenie do 15. minúty - 4:2. S polčasovým klaksónom vyrovnal na 4:4 hosťujúci Nedbal.

Misku váh znova naklonil na stranu košického družstva druhým gólom v stretnutí Molnár, ale v 22. minúte Kratochvíl vyrovnal na 5:5. Dvadsaťdeväť sekúnd pred koncom tretej štvrtiny Nižný upravil na 6:5 a na rozdiel dvoch gólov zvýšil v 27. minúte Zaťovič. Modrí Draci napokon triumfovali po výsledku 9:6.

ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto - Slávia UK Bratislava 9:6 (3:1, 1:3, 2:1, 3:1)

Góly: Molnár a Zaťovič po 2, Kašper, A. Nagy, Sakáč, Nižný a Palaščák po 1 - Gyurcsi 3, Nedbal 2, Kratochvíl 1, vylúčenia: 10:11, 5m hody: 2/1-0/0, 500 divákov.

/konečný stav série 4:2, titul získali hráči ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto/