Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. decembra 2007

Môj majetok je 800 korún, povedal prepustený ŠebeščákBývalého manažéra skrachovaných nebankových spoločností Horizont Slovakia a BMG Invest Mariána Šebeščáka prepustili dnes krátko po 15:00 z väzenia v Dubnici nad Váhom.Zdieľať
DUBNICA NAD VÁHOM 13. decembra (WEBNOVINY) - Bývalého manažéra skrachovaných nebankových spoločností Horizont Slovakia a BMG Invest Mariána Šebeščáka prepustili dnes krátko po 15:00 z väzenia v Dubnici nad Váhom. Krajský súd v Trenčíne na dnešnom neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosť prokurátora proti podmienečnému prepusteniu Šebeščáka, dve hodiny na to sa ocitol na slobode. Pred väzením ho nikto okrem novinárov nečakal, jeho prvé kroky na slobode smerovali na autobusovú zastávku.


Šebeščák nevie, kam sa podeli všetky miliardy. Novinárom povedal, že má pri sebe 800 korún a to je jeho celý majetok. "Je to dosť zlý pocit, poviem vám pravdu," vyjadril sa k svojej finančnej situácii. K procesu a vine ostatných zainteresovaných sa nechcel vyjadrovať. "Zo všetkého som absolútne znechutený," uviedol. Vinu si Šebeščák nepripúšťa. Exmanažér teraz asi pôjde do Košíc. Pripúšťa, že možno neostane na Slovensku. Na najbližšie dni podľa svojich slov nemá plány. "Uvidíme, čo bude," dodal.

Šebeščákové predčasné prepustenie dnes schválil Krajský súd v Trenčíne. Odsúdený podľa názoru krajského súdu splnil všetky zákonné podmienky, aby mohol byť podmienečne prepustený na slobodu. Odsedel si dve tretiny uloženého trestu, svojím správaním a plnením povinností vo výkone trestu preukázal polepšenie a možno od neho podľa názoru súdu očakávať, že v budúcnosti povedie riadny život. Šebeščák má skúšobnú dobu štyri roky. Z obvinených v kauze krachu nebankoviek tak momentálne vo väzení ostáva len bývalý šéf nebankových subjektov Horizont Slovakia a BMG Invest Vladimír Fruni, ktorému koncom mája potvrdil Najvyšší súd SR trest 11 a pol roka v tretej nápravnovýchovnej skupine. Ten mu ešte v januári vymeral Špeciálny súd v Pezinku.

Mariána Šebeščáka odsúdil Špeciálny súd na sedem rokov za podvody spojené s nebankovkami Horizont Slovakia a BMG Invest. Počas vyšetrovania spolupracoval s políciou. Ako vypovedal pred senátom Špeciálneho súdu, spoločnosť Horizont Slovakia vytunelovali bývalý veľkopodnikateľ Jozef M. a Vladimír Fruni.
Ak by Šebeščáka podmienečne neprepustili, tak by múry ústavu s najnižším stupňom stráženia v Dubnici nad Váhom opustil v marci 2009.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Alitalia odložila rozhodnutie výberu svojho kupca
<< predchádzajúci článok
Nová zmluva zlepší úniu, bude aj sociálnejšia

Môj majetok je 800 korún, povedal prepustený Šebeščák - diskusné fórum čitateľov