Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. decembra 2007

V Humennom otvorili nový skate parkNový skate park v areáli za športovou halou v Humennom, v hodnote dva milióny korún, dnes slávnostne otvorili.Zdieľať
HUMENNÉ 13. decembra (WEBNOVINY) - Nový skate park v areáli za športovou halou v Humennom, v hodnote dva milióny korún, dnes slávnostne otvorili. Projekt a výstavbu financovalo mesto Humenné. Firma Biatec z Prešova dodala prekážky spĺňajúce európske normy a humenská firma Čermák robila stavebné úpravy. Park slávnostne otvorili primátor mesta Vladimír Kostilník a vedúci Komisie výstavby, územného plánu a životného prostredia pri Mestskom zastupiteľstve Michal Kurťák.


Primátor mesta v slávnostnom príhovore uviedol, že myšlienka vybudovať toto skateaboardové ihrisko vznikla z iniciatívy niekoľkých mladých chlapcov, ktorí sú zanietení týmto druhom športu. Tí doteraz využívali priestor na námestí pri pamätníku padlých vojakov počas druhej svetovej vojny. Mestská polícia ich však upozorňovala na nevhodnosť ich činnosti. "Chlapci prišli za mnou so slovami. Urobte nám ihrisko a my nebudeme na námestí," priblížil primátor. Mladým skateboardistom pomohli pri lobbingu aj členovia Mestského študentského parlamentu, ktorí túto myšlienku s vedením mesta prerokovali.

Skate park prešiel pod Správu rekreačných a športových zariadení v Humennom. Tento park má slúžiť mladým ľuďom v meste.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
O2 nevyhovuje novela zákona o elektronických komunikáciách
<< predchádzajúci článok
Alitalia odložila rozhodnutie výberu svojho kupca

V Humennom otvorili nový skate park - diskusné fórum čitateľov