Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Šport

16. septembra 2018

Mola zavŕšil víťazný hetrik, Varga bol na tridsiatom šiestom miesteNa snímke Richard Varga sa osviežuje počas päťkilometrového behu.Zdieľať
Na snímke Richard Varga sa osviežuje počas päťkilometrového behu. Foto: TASR/Pavel Neubauer
Gold Coast 16. septembra (TASR) - Slovenský reprezentant Richard Varga obsadil na finálovom podujatí Svetovej triatlonovej série ITU v austrálskom Gold Coast (1,5 km plávanie, 40 km cykl. časť, 10 km beh) 36. miesto. Z titulu majstra sveta sa v kategórie Elite muži teší Španiel Mario Mola, ktorému stačilo na celkové prvenstvo druhé miesto v záverečných pretekoch sezóny.


V prvej časti potvrdil Varga svoje plavecké umenie, keď z vody vybehol ako prvý. Potom sa však poradím postupne prepadal, po cyklistickom úseku bol 30. a v záverečnej bežeckej časti nakoniec ešte klesol o šesť miest. Za víťazom Francúzom Vincentom Luisom (1:44:33 h) zaostal v konečnom súčte o 4:47 min. Varga tak nevylepšil svoje maximum z Veľkého finále, ktorým je 16. miesto z novozélandského Aucklandu 2012.

Luisa a Molu doplnil v Gold Coast na pódiu tretí Richard Murray z JAR (1:44:55). Mola získal tretí titul za sebou a napodobil tak svojho krajana Javiera Gomeza, ktorý triumfoval v sezónach 2013, 2014 a 2015. Gomez však okrem troch titulov po sebe ovládol aj sezónne hodnotenie v roku 2010.

Finále Svetovej triatlonovej série ITU


Elite muži: 1. Vincent Luis (Fr.) 1:44:33 h, 2. Mario Mola (Šp.) 1:44:47, 3. Richard Murray (JAR) 1:44:55, ..., 36. Richard VARGA (SR) 1:49:20


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pittsburgh v úvode prípravy bez trénera, Sullivanovi zomrel otec
<< predchádzajúci článok
Hrošovský si veril na penaltu a rozhodol v 87. minúte o výhre Plzne

Mola zavŕšil víťazný hetrik, Varga bol na tridsiatom šiestom mieste - diskusné fórum čitateľov