Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. júla 2009

Monzúnové dažde v Indii pripravili o život 400 ľudíSilné dažde a následné záplavy si už v Indii od začiatku monzúnového obdobia vyžiadali viac ako 400 životov. Ako informovala v pondelok indická tlačová agentúra Press Trust of India (PTI), na východe ...Zdieľať
VIEDEŇ 20. júla (WEBNOVINY) - Silné dažde a následné záplavy si už v Indii od začiatku monzúnového obdobia vyžiadali viac ako 400 životov. Ako informovala v pondelok indická tlačová agentúra Press Trust of India (PTI), na východe a juhu krajiny zomrelo v priebehu 24 hodín 21 ľudí, uvádza rakúska televízna stanica ORF na svojej internetovej stránke.


Podľa údajov štátneho Úradu na ochranu pred katastrofami monzúnové dažde vyhnali na rozličných miestach krajiny desaťtisíce ľudí z ich domovov.

Obdobie monzúnu v južnej Ázii sa začína spravidla v júni a trvá do konca septembra. Každý rok si záplavy vyžiadajú množstvo obetí a najmä v mimomestských oblastiach spôsobujú obrovské škody. Len v Indii zomrelo v roku 2008 následkom monzúnov 3800 ľudí.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dôvera v Paroubka klesá, Topolánek ide hore
<< predchádzajúci článok
Požiare v prvom polroku pribudli

Monzúnové dažde v Indii pripravili o život 400 ľudí - diskusné fórum čitateľov